Smocze łodzie, kajaki – sportowa rywalizacja na Malcie

Poznan Canoe Challenge 2018  Foto: Tomasz Szwajkowki  / POSiR

Piękna słoneczna pogoda, upalna temperatura i moc emocji towarzyszyła uczestnikom zawodów smoczych łodzi na poznańskiej Malcie.

37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Osady mogły być dobrane dowolnie – nie było podziału na wiek i płeć. Po przepłynięciu 5 kilometrowej trasy najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej i Bartłomiej Wodzik.

W chwili gdy na podium stawali amatorzy kajakarstwa na wodzie rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2018. W zawodach wystartowało 30 załóg – ponad 330 dzieci. Impreza miała na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.

Po zaciętej walce w rywalizacji zwyciężyła osada Szkoły Podstawowej 27. Na miejscu drugim do mety dopłynęła SP 14, a po brązowy medal sięgnęli uczniowie z Suchego Lasu. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia, wyprzedzając GM 65 i uczniów z Czerwonaka.
W ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Na starcie stanęło 12 osad.

W kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew/ Stomil Poznań przed Master Club Gryfino i Drako Wałcz.

W kategorii Fun, przeznaczonej dla amatorów zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno, przed Kogeneracją Wrocław i Jaeger Polska.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Szwajkowki / POSiR