Koniec sezonu koszykówki

Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Gratulacje dla Spójni Stargard za awans do kolejnej rundy play-off, gratulacje dla zespołu Biofarmu za doskonałe mecze w sobotę i niedzielę.

Na wyższą ocenę zasługuje mecz sobotni, bo zwycięski, ale nie to tylko wpływa na ocenę, ale przede wszystkim poziom całego meczu w wykonaniu naszej drużyny. Był to niewątpliwie mecz sezonu, w którym zespół gospodarzy wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i możliwości. Jednocześnie należy dodać – zwycięstwo nad zespołem, który nigdy nie schodzi poniżej określonego poziomu, głównym kandydatem do awansu do ekstraklasy.

W sobotnim meczu nie doświadczyliśmy utrapienia trzeciej kwarty, a gra zespołu Biofarmu była na wysokim poziomie. Agresywna obrona, ambicja poparta wolą zwycięstwa i dobra skuteczność. Te elementy zaowocowały sukcesem w postaci zwycięstwa. Statystyki mogą nam pomóc w ocenie gry zespołu jak i poszczególnych zawodników, ale nie oddają jedności drużyny. Bezduszne liczby nie wskażą, że stanowiliśmy doskonały, zgrany zespół, który się wzajemnie uzupełniał i wspierał na parkiecie.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu stanowiła jakby kontynuację meczu sobotniego. Waleczność w połączeniu ze skutecznością /7 trójek w pierwszych dwóch kwartach/ pozwoliła ekipie Biofarmu wygrać pierwszą połowę 10 punktami /44:34/. Można sądzić, że wprowadziło to trochę niepokoju w drużynie gości. Gra poznaniaków w dwóch pierwszych kwartach wzbudzała aplauz publiczności, ale jednocześnie rodziło się pytanie, co się stanie, gdy goście poprawią skuteczność? I stało się. Po przerwie, w drugiej części meczu role się zdecydowanie odwróciły. To zawodnicy drużyny Spójni zaimponowali skutecznością rzucając w tej części gry m.inn. 8 trójek, na które my odpowiedzieliśmy tylko trzema. Diametralnie zmienił się obraz gry. W nasze szeregi wkrada się nerwowość, a zawodnicy przyjezdni imponują grą składną i efektywną. Na rezultat tej metamorfozy obydwóch drużyn nie trzeba było długo czekać, a ten okazał się dla nas nadzwyczaj dotkliwy. Przegrywamy trzecią kwartę 15:33, a w czwartej goście jeszcze powiększają przewagę, która w pewnym momencie /2:29/ urasta do 22 punktów. Wprawdzie niwelujemy rozmiary porażki, ale o zwycięstwie w tym spotkaniu mowy być nie mogło. Kończymy sezon 2017/2018, ale z poczuciem „dobrze spełnionego obowiązku”. Drużynie Spójni życzymy awansu do ekstraklasy, a my mamy nadzieję przystąpić do kolejnego sezonu z nowymi nadziejami.

Na marginesie wczorajszego meczu należy odnotować groźną kontuzję M. Kurpisza, który niedzielne spotkanie oglądał z ręką w gipsie, natomiast Jarek Giżyński w niedzielnym debiucie na parkiecie I ligi zdobył 2 punkty.

Kończąc sezon chcielibyśmy serdecznie podziękować oraz wyrazić nasz najwyższy podziw naszym kibicom. Tym imiennym i bezimiennym. Szczególnie tym, którzy byli z nami zawsze i wszędzie, na „wszystkich oceanach świata”. To Wy macie współudział w sukcesach zespołu, a szczególnie w oprawie meczu. Drużyna koszykarzy na awans do ekstraklasy musi jeszcze poczekać, a Wy już w niej jesteście.

Biofarm Basket Poznań – Spójnia Stargard 87:76 i 79:92