Cenne zwycięstwo Biofarmu

Biofarm Basket Poznań - Siarka Tarnobrzeg  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Do zakończenia rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 w I lidze koszykówki męskiej pozostało już tylko jedno spotkanie. Sprawa jest o tyle prosta, że jeżeli Biofarm wygra, to na pewno wystąpi w „dogrywce” play-off, czyli meczach decydujących o awansie do ekstraklasy. Jeżeli przegra, skończy sezon na pozycji 9 lub 10.

Spotkanie sobotnie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla gospodarzy. Szybko rosła przewaga, która w 6:54 minucie wynosiła 9 punktów, a w 5:50 nawet 12 punktów. Jednak przebieg spotkania nie napawał wcale hurra optymizmem, ponieważ w tym czasie zespół gości pozwalał gospodarzom na zbyt wiele. Nawet tylko trochę obeznani z basketem wiedzą, że to nie potrwa wiecznie. Tak też się stało. Zawodnicy Siarki otrząsnęli się z naporu zespołu poznańskiego i w kolejnych fragmentach meczu zmniejszyli straty.

Druga i trzecia kwarta są już bardzo wyrównane i minimalnie wygrane przez drużynę przyjezdną. Po trzeciej kwarcie notujemy wynik 62:58, a co to oznacza, wiedzą już nawet młodzicy i to wcale nie starsi. W spotkaniu, które miało na ogół jednostajny przebieg, gdy „trójki” trafiali w I kwarcie poznaniacy, to przewaga rosłą, gdy „trójki” trafiali zawodnicy Siarki, to malała i gra była bardzo wyrównana.

Dopiero w drugiej części czwartej kwarty poznaniacy odskoczyli na bezpieczna odległość, ale wtedy właśnie zabrakło celnych rzutów za 3 punkty graczy przyjezdnych /na szczęście/, a jednocześnie spadła równiez skuteczność ich rzutów za 2 punkty. Jeżeli chodzi o grę obronną jednej i drugiej drużyny, to nie było to dzisiaj ich ulubione zajęcie. Okres świąteczny ma jednak swoje prawa.

Punkty zdobyli:

– dla Biofarmu

M. Kurpisz 24, 6zb., A. Metelski 17, 9zb., F. Struski 16, 3×3, 12 zb.,P. Wieloch 11, 2×3, 5zb., J. Fiszer 8, 8zb.,

M. Czyż 6, M. Konopatzki 2, 6zb.,

– dla Siarki

J. Stanios 17, 1×3, 5zb., A. Pabianek 12, 3×3, F. Czyżnielewski 11, 1×3, 6zb.,W. Sewioł 10, 7zb., M. Gazarkiewicz 8,

D. Rypiński 3, 1×3.

Podczas dzisiejszego meczy Biofarm basket Poznań pokonał Siarkę Tarnobrzeg 84:71 (25:19, 13:14, 24:25, 22:13)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak