Siatkarskie derby 2 ligi dla SKF!

SKF Politechnika Poznańska - UKS ZSMS Poznań 3:2  - Poznań 17  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
SKF Politechnika Poznańska - UKS ZSMS Poznań 3:2 - Poznań 17.03.2018 r.

Derby Poznania w drugoligowej siatkówce kobiet padły łupem zawodniczek SKF-u Politechnika Poznańska, które pokonały rywalki z UKS ZSMS Poznań 3:2. Spotkanie zgromadziło dużą rzeszę fanów obu ekip.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a obfitująca w błędy końcówka przyniosła przegraną Politechniki. W drugiej i trzeciej odsłonie spotkania ponownie początek rozgrywany był punkt za punkt jednak ostatecznie to zawodniczki SKF-u wyszły na prowadzenie. W czwartym secie błedy w grze  przyniosły zwycięstwo ZSMS-u Poznań, który doprowadził do tie-breaku. Decydująca odsłona spotkanie od pewnego momentu rozegrana została pod dyktando SKF-u, który ostatecznie wygrywa derbowe spotkanie.

Ogromny szacunek dla naszej ekipy, że grając z dużymi problemami potrafiła sobie poradzić. Rywalki postawiły poprzeczkę wysoko, ale to był mecz błędów i kto zrobił ich mniej ten wygrywał. Gratulacje dla naszej ekipy. Nie przywiązujemy, żadnego znaczenia do tego wyniku, bo rywalizacja w play off zacznie się od zera. Naszym celem jest spokojna praca i dążenie do własnych wytyczonych celów i spełnienia marzeń – podsumował Michał Sułkowski z Zarządu SKF

SKF Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 18:25, 15:10)