Dron dla Straży Miejskiej

Autor: irag. Poznań, 13 Grudnia 2017

Swarzędz chce kupić drona, którego ma wykorzystywać Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Ma się to przyczynić między innymi do ograniczenia lub likwidacji zagrożeń dla środowiska.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Straż Miejską do monitorowania z powietrza miejsc, do których nie ma dostępu lub jest on utrudniony oraz gdzie pojawiają się tzw. dzikie wysypiska odpadów – informują przedstawiciele Gminy Swarzędz – przyda się także strażakom do poszukiwania zaginionych osób a także lokalizacji zarzewi ognia i oceny powierzchni objętej pożarem.

Dron, który ma zostać kupiony jeszcze w tym roku, jest przystosowany do współpracy z latającym laboratorium Scentroid DR100. Będzie wyposażony w kamerę video oraz kamerę termowizyjną.

Gmina podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który wesprze ten zakup pożyczką umarzalną do 40%. Dron kosztuje 85.000 złotych, przy czym wartość pożyczki to 83.000 złotych. Umorzona zostanie kwota do 33.000 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Ekocuda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.