Zwycięstwo szczypiornistów WKSu Grunwald Poznań

WKS Grunwald Poznań - Warmia Olsztyn  Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

Dużo radości sprawili swoim kibicom szczypiorniści WKS Grunwald Poznań pokonując zespół Warmii Olsztyn 24-21 (11-12).

Od początku było widać ogromną determinację całego zespołu aby przerwać serię porażek, które przytrafiły się w ostatnich tygodniach. Sam wynik pokazuje, że kluczem do zwycięstwa była obrona i bardzo dobra postawa bramkarza Filipa Tarko. W ataku przewodził Robert Fogler, który po problemach zdrowotnych dochodzi do bardzo dobrej formy. Skuteczny był również Tomasz Gintowt. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Marek Barania, Michał Nieradko i Mateusz Lubiewski.

Całe spotkanie jak pokazuje protokół meczowy był bardzo wyrównany. Zadyszkę mieliśmy w pierwszych minutach drugiej części spotkania, które przegrywaliśmy 11-15. Kluczowe dla spotkania było ostatnie 10 minut meczu, w których cały zespół niesiony dopingiem kibiców wywalczył upragniony sukces.

Ostatni mecz ligowy w tym roku rozegrany zostanie już w piątek o godzinie 19:00 w Sierpcu.

Ostatnie dni udane były również dla drużyn młodzieżowych naszego klubu. Bardzo dobrze spisuje się zespół dzieci rocznik 2005 i młodsi prowadzony przez trenera Piotra Kawałka. Zespół po dwóch turniejach o Mistrzostwo Wielkopolski w swojej grupie zajmuje II miejsce, odnosząc 3 zwycięstwa, doznając 1 porażki.

Zespół juniorów prowadzony przez trenera Łukasza Rutkowskiego wygrał wczoraj mecz ligowy z Ostrovią Ostrów Wlkp 37-30.

Tekst: Krzysztof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron