Lech Poznań – Wisła Płock 2:1 (2:1)

Lech Poznań - Wisła Płock  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu 17 kolejki Ekstraklasy Lech podejmuje przed swoją publicznością Płocką Wisłę.

Poznaniacy ostatni raz w tym sezonie wygrali w meczu Legią Warszawa (1 października), który odbył się 1 października. Według Nenada Bjelicy, “zawodnikom brakuje pewności siebie”, ale jak dodaje “nie znam magicznych sztuczek”. Czy zawodnicy Kolejorza zdołają przełamać złą passę?

2 - 1

Wisła Płock
Wisła Płock

• 17:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:22 Po dwóch miesiącach w końcu udało się Lechowi wygrać! Co prawda nie był to mecz wysokich lotów ale miejmy nadzieję, że ten wynik pomoże poznaniakom się podnieść. Końcowy wynik został ustanowiony w pierwszej części po golach Makuszewskiego i Gytkjaera. Dla Wisły honorową bramkę zdobył Stilić.
  • 90+4 Koniec spotkania.
  • 90+3 Barkroth przejął piłkę i podał przytomnie do Jevtića. Szwajcar jakby zwolnił i dał się wyprzedzić obrońcom i zamiast strzelać stracił piłkę.
  • 90' Rzut wolny dla Lecha po faulu Szymańskiego.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Rzut rożny dla Lecha.
  • 86' Wisła: Łukowski za Sylwestrzaka
  • 84' Wszytki siły Wisły rzucone do ataku. Najpierw wrzutka z lewej strony, która nie dociera o Kante'go. Po chwili wrzutka z prawej, ale dobrze ustawiony Putnocky wyłapuje piłkę i przerywa akcje gości.
  • 82' Lech: Barkroth za Raduta
  • 80' Wisła: Biliński za Stilića
  • 80' Rzut rożny dla Lecha.
  • 78' Kartka dla Furmana za ostry faul na Gajosie.
  • 75' Stilić próbował ale kompletnie mu to nie wyszło... w piłkę uderzał w powietrzu i skierował ją daleko od bramki.
  • 71' Wymuszona zmiana w Lechu, Nielsen nie wraca już na boisko. Jednak nie chodziło o splot słoneczny ale o nos, z którego zawodnik ma cały czas krwotok.
  • 71' Lech: Rakels za Nielsena
  • 70' Kane piekielnie mocnym strzałem usiłował pokonać Putnocky-iego, któy zdołał zatrzymać i utrzymać piłkę.
  • 69' Wisła: Michalak za Varela
  • 67' Rzut wolny dla Lecha. Piłka wrzuca w pole karne, gdzie Nielsen zderzył się z kimś i upadł na murawę. Zdaje się, że mógł zostać uderzony w splot słoneczny.
  • 60' Lech: Nielsen za Gytkjaera
  • 59' Zderzenie w powietrzu Makuszrwskiego i Varela. Maki przez chwilę leżał na murawie trzymając się za szczękę ale po chwili wstał w i gra toczy się dalej.
  • 58' Gajos ofiarnie w polu karny, wślizgiem ratuje Lecha wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 56' Rzut wolny dla Wisły wykonywał Dominik Furman. Jego strzał wleciał w pole karne gdzie pewnie ponad wszystkimi futbolówkę złapał Putnocky.
  • 51' Stefańczuk ukarany kartką za faulna Radut-cie.
  • 45' Gumny wybił właśnie piłkę w polu karnym tuż sprzed nadbiegającego Merebashviliego.
  • 45' Wznawiamy grę, kolejne 45 min przed nami.
  • 45+1 Koniec pierwszej części meczu. Wynik 2:1.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 44' No i jest! Dośrodkowanie Raduta i błąd obrońcy, który nie opanował piłki, Okazję wykorzystał Gytkjaer umieszczając piłkę w siatce! Lech prowadzi z WIsłą 2:1
  • 42' Wrzawa radości a po chwili zawodu!!! Wybicie piłki na aferę z pola karnego Lecha. Makuszewski biegnie za futbolówką wzdłuż prawej linii autowej, jednak obrońca go uprzedza i wybija na aut. Szybko wznowiona gra i mocny strzał na bramkę, który podbija Kiepin a piłka trafia w poprzeczkę. Jeszcze Gytkjaer dobija głową ale niestety... był na spalonym..
  • 39' Wiślacy na spalonym.
  • 35' I to był błąd.. zabawa w berka na połowie gości zdawała się nie być groźna gdyby nie urwanie się zawodników Płocka. Dwóch obrońców skupiło się na biegnącym zawodniku Płocka, zamiast przypilnować jeszcze wolnego Stilića, do którego wreszcie trafiła piłką. Serb płasko po murawie posłał piłkę do siatki pod rozciągającym się Putnocky'im. Lech remisuje z Wisłą 1:1
  • 30' Gytkjaer z ostrego kąta kieruje piłkę w stronę bramki. Futbolówkę podbija bramkarz ale leci ona w okolice przedpola karnego. Grę z rzutu rożnego wznawia Lech Poznań.
  • 27' Mało brakowało! Piłka płasko po murawie strzelona w stronę przed pola karnego gdzie dobiegał do niej zdaje się Stilić, któremu nie udało się skierować piłki w stronę siatki. Putnocky jeszcze zdołał sparować lecącą piłkę i wybić ją nieznacznie od bramki, gdzie inny zawodnik rywali usiłował strzelać z ostrego kąta ale posłał piłkę na boczną siatkę.
  • 26' Rzut wolny dla Wisły tuż przy prawym rogu pola karnego - dystans około 22 metrów.
  • 23' Makuszewski z prawego rogu boiska pędzi do piłki pod linię końca boiska. Zawodnik nieznacznie się poślizgnął ale nie dał podejść przeciwnikowi i podbiegł z piłką bliżej. Zdawało się że będzie dośrodkowywał ale jednak strzelał. Może i szkoda, bo był to strzał niecelny.
  • 19' Jevtić głową strzela ponad bramką Kiełpina! Trzeba tu wspomnieć o świetnym dośrodkowaniu Gumnego.
  • 17' Niesamowite zamieszanie w polu karnym Lecha. Trzech poznańskich zawodników w przedpolu karnym nie potrafi poradzić sobie z jednym napastnikiem i tylko dzięki szczęściu wybijają piłkę na aut.
  • 14' Głupio zdobyta żółta karta przez Raduta... z przeszkadzanie w rozpoczęciu gry z rzutu wolnego.
  • 13' Tegp się chyba nikt nie spodziewał ale właśnie padła bramka! Maciej Makuszewski podbiegł od prawej strony wzdłuż pola karnego i oddał w sumie nie najmocniejszy ale celny strzał! Kiełpin rozciągną się w dobrą stronę ale jego reakcja była spóźniona. Lech prowadzi z Wisłą 1:0
  • 11' Długa piłka do Vareli, ten zagrywa do Stilić'a. Serbowi w rozegraniu piłki przeszkodził Trałka. I na tym kończy się atak Wisły.
  • 9' Dobrze przerzucenie piłki na drugą stronę boiska do Kostevycha, który głową zgrał do Raduta. Rumun w powietrzu dotknął piłki ramieniem ale sędzia puszcza grę dalej.
  • 6' Kolejne zagranie na lewej stronie od Kostevycha do Jevtića, Tym razem piłka trafia do adresata, który niestety popełniło jeden zwód za dużo i chyba sam pogubił się w tym co chciał zrobić.
  • 4' Pomysł ładny ale wykonanie niestety już dużo gorsze. Podanie Kostevycha do Jevtića niedokładne, a grę wznowi Kiełpin.
  • 0' Rozpoczynamy grę. Pierwsi piłkę kopią Lechici.
  • 15:29 Minutą ciszy uczczono zmarłego Stanisława Atlasińskiego, byłego zawodnika Lecha Poznań.
  • 15:24 Dzień dobry! Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 17 kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Płock.