Od dziś obowiązują nowe buspasy na Garbarach i Drodze Dębińskiej

Autor: miarecki. Poznań, 7 Listopada 2017

Od września funkcjonują buspasy na ulicach Kazimierza Wielkiego i Mostowej. Zgodnie z zapowiedziami po zakończeniu konsultacji społecznych kolejne buspasy pojawiły się na ulicach Garbary i Drodze Dębińskiej.

Na Garbarach buspas został wytyczony na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Królowej Jadwigi. Na ulicy Droga Dębińska, po wschodniej stronie jezdni prowadzącej w stronę centrum, buspas rozpoczyna się za ulicą Jordana a kończy się przy wyjeździe ze stacji paliw znajdującej się przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Z buspasu Garbarach mogą korzystać autobusy, rowerzyści oraz pojazdy służb medycznych. Natomiast z buspasu na ul. Droga Dębińska również pojazdy innych służb miejskich, taksówki oraz inne samochody, w których oprócz kierowcy znajduje się jeszcze dwóch pasażerów.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich wyznaczanie buspasów na ulicach, zwłaszcza tych, które często bywają zakorkowane, ma bezpośredni wpływ na ułatwienie przejazdu autobusów, a co się z tym wiąże – na punktualność pojazdów.

Dzięki nowym buspasom szczególnie zyskają pasażerowie linii autobusowych 74, 76, 90 i podmiejskiej linii 603. W efekcie możliwe będzie realizowanie rozkładowego czasu przejazdu, a nawet korekta – skrócenie czasu podróży.
Podczas realizacji zadania powstało nowe przejście dla pieszych przez ulicę Strzelecką.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek , ZTM, ZDM
Ekocuda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.