Lech Poznań – Legia Warszawa 3:0 (2:0)

Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

11. kolejka Ekstraklasy trwa w najlepsze, ale to dzisiaj rozegrane zostanie hitowe spotkanie Lech – Legia. Na poznańskim obiekcie staną na przeciwko siebie drużyny, których rywalizacja zawsze rozpalała do czerwoności kibiców.

Do jedenastki meczowej Kolejorza, po karze za kartki wraca Maciek Gajos. Gotowi do gry są także Christian Gytkjaer i Darko Jevtic. Pod znakiem zapytania cały czas stoi występ Emira Dilavera. Na ławce rezerwowych zabranie Nenad Bjelica – trener został ukarany przez Komisję Ligi za zachowanie podczas ostatniego spotkania ze Śląskiem Wrocław. Drużyną kierować będzie jego asystent Rene Poms, a Bjelica zasiądzie na trybunach.

3 - 0

Legia Warszawa

• 20:00 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:59 Gajos, Trałka i Makuszewki bohaterami szlagieru kolejki! Bardzo dobre emocjonujące spotkanie w wykonaniu zawodników Kolejorza oglądało prawie 37 tysięcy kibiców.
  • 90+6 Koniec meczu! Lech wygrywa z Legią 3:0 .
  • 90+3 Dąbrowski ukarany kartką za faul na Gajosie.
  • 90+2 Gytjaer na spalonym.
  • 90' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Jodłowiec głową próbował pokonać bramkarza Lecha, ale posłał piłkę dużo za wysoko.
  • 87' Lech: Majewski za Jevtića
  • 87' Fatalnie skiksował Makuszewski.
  • 86' Strzał Raduta sparowany na rzut rożny.
  • 85' Noooo tego nie było. Sędzia Szymon Marciniak ku radości kibiców odwołuje rzut karny i kartkę dla Nielsena! Grę wznawia Putnocky.
  • 84' Czyżby kartka miała zostać odwołana? Sędzia pobiegł do ekranu gdzie ogląda cała sytuację jeszcze raz...
  • 83' Sędzia Marciniak dyktuje jedenastkę po faulu Nielsen.
  • 82' Ponownie Dominik Nagy próbuje przedrzeć się w polu karnym Lecha, ale Nielsen nie daje mu przejść. Rzut rożny dla Legi.
  • 78' Legia: Jodłowiec za Kopczyńskiego
  • 76' Makuszewski ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Po chwili przerwy rzutem sędziowskim wznowiono grę.
  • 75' Wznawiamy grę.
  • 71' Przerwa w grze. Tak sino na Bułgarskiej nie było już dawno. Kibice obu drużyn odpalili race.
  • 70' Rzut rożny dla Lecha.
  • 69' Lech: Gytkjaer za Bille Nielsena
  • 65' Makuszewski GOOL!!!! Lech prowadzi już 3:0!
  • 63' Legia: Niezgoda za Sadiku
  • 61' Niewiele zabrakło by Michał Pazdan zaskoczył Malarza kierując piłkę do swojej bramki. Jednak obrońca Legii zdołał wyprowadził piłkę na rzut rożny.
  • 59' Szkoda, że podanie Janickiego nie przeszło do Billego Nielsena. Napastnik miałby otwartą drogę do pola karnego Legi.
  • 54' Na połowie Legii na murawie leży Gajos a gra toczy się dalej. Gra zostaje przerwana kiedy piłka opuszcza pole gry na połowie Lecha.
  • 53' Niepotrzebne nerwy Makuszewskiego po fauli jest także kartka dla niego.
  • 53' Faul Guilherme na Makuszewskim.
  • 50' Przytomna obrona Lecha - wybicie piłki z piątego metra po za pole karne.
  • 48' Rzut wolny dla Legii przy linii autowej na wysokości 20 metra, po faulu Łukasza Trałki.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część meczu.
  • 45' Legia: Guilherme za Kucharczyka
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań prowadzi z Legią 2:0
  • 45+1 Sadiku może być na siebie zly - nie udało mu się poprawnie skierować piłki do bramki.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 42' Rzut wolny dla Legii. Piłka wrzucona w pole karne została wybita na rzut rożny przez Łukasza Trałkę.
  • 41' Niesamowita obrona w polu karnym Lecha! Piłka ze dwa razy zagroziła bramce Putnocky-iego ale została zablokowana przez jego kolegów. Ostatecznie jeden z zawodników stojących na linii bramkowej wybił piłkę w głąb pola karnego.
  • 40' Tym razem rzut rożny wywalczył Legia.
  • 39' Znowu Trałka głową, z tego samego miejsce celował pod prawe spojenie bramki. Szkoda, że się nie udało.
  • 38' Ledwo wznowiliśmy grę a już znowu mamy rzut rożny dla Lecha!
  • 37' 3 rzuty rożne czekaliśmy i jeeeesttt! GOOOOL! Łukasz Trałka wpakował piłkę, głową, w siatkę - z rzutu rożnego zagrywał Jevtić! Lech prowadzi 2:0!
  • 36' Niezły rajd Bille Nielsena przez połowę Legii. W polu karnym gości próbował strzelać ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.
  • 33' Płasko po murawie rozegrana piłka z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Raduta, który postanowił strzelać z dystansu w prawe okienko... niestety pomylił się dość znacznie.
  • 32' Gajos wywalczył rzut rożny dla Lecha. Piłkę z prawego rogu zagra Darko Jevtić.
  • 30' Markowany strzał, a jednak zgranie sobie piłki na lewą stronę przez Jevtića. Piknie to wyglądało ale strzał nie mógł przejść przez dwóch obrońców.
  • 28' Bille NIelsen dostał kartkę za faul na Kopczyńskim.
  • 26' Oj czułem w kościach, że ta fantastyczna dryblerka tak się skończy. Jevtić przed polem karnym zaczął taniec z obrońcami ogrywając ich kolejno. Ostatecznie oddał strzał ale niestety niecelny.
  • 25' Dilaver ukarany kartą za faul na Nagy-im.
  • 22' Widać, że Makuszrwski gra dla reprezentacji Polski. Właśnie w sytuacji przegranej wygrał jeszcze rzut rożny dla Lecha.
  • 20' Jednak nie jest tak dobrze jak sądził Situm, wygląda na to, że doznał jakieś poważniejszej kontuzji i nie może kontynuować gry.
  • 20' Lech: Radut za Situma
  • 17' Zmiana w drużynie Lecha? Na murawie leży Mario Situm, który po chwili wraca na boisko.
  • 16' Najpierw Bille Nielsen w środku pola, teraz niesamowity drybling Trałki w polu karnym! Oj jaka szkoda, że prostopadłe do bramki podanie nie znalazło nikogo na piątym metrze, kto wpakowałby piłkę do siatki!
  • 11' GOOOOL!!!! Piękna bramka! Lech prowadzi 1:0! Maciek Gajos zamienił dośrodkowanie na bramkę!
  • 8' Jevtić wrzucał futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie jej lot przedłużyć chciał Situm. Piłka poleciała w stronę bramki ale nawet rzucający się do niej Malarz wiedział, że nie wpadnie do siatki.
  • 7' Faulowany Situm przy lewej linii autowej na połowie Legii.
  • 5' Spokojne rozegranie piłki w polu karnym Legii i trochę niecelne zgranie do Gajosa.
  • 4' Mądrze Janicki, piłka turlała się w stronę linii końcowej po stronie bramki Lecha. futbolówkę atakować próbował jeszcze Sadiku ale poznański obrońca zastawił do niej dostęp i pozwolił jej opuścić plac gry. Grę wznowi Putnocky.
  • 1' Kopczyński dostał kartę za faul na Gajosie. Sędzia od początku pokazuje, że dzisiaj nie ma z nim dyskusji.
  • 0' Z małym opóźnieniem ale rozpoczynamy. Sędzia Marciniak gwiżdże pierwszy raz w tym spotkaniu.
  • 17:49 Spotkanie jeszcze się nie rozpoczęło ale w kotle zapłonęły race dymne w różnych kolorach. Teraz trwa narada sędziowska czy rozpoczynać spotkanie.
  • 17:56 Między trybuną kibiców warszawskiego klubu, a poznańskim kotłem trwa w najlepsze wymiana uprzejmości. Do rozpoczęcia spotkania zostały jeszcze 4 minuty.
  • 17:43 Juniorzy Młodsi Lecha Poznań są właśnie nagradzani za zdobycie tytułu Mistrza Polski w swojej kategorii.
  • 17:37 Dzień dobry! Powoli zapełniają się trybuny przy Bułgarskiej, wszyscy czekają na początkowy gwizdek w hitowym spotkaniu 11. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.

Putnocky, Gumny, Nielsen, Janicki, Dialaver, Trałka, Gajos (kpt.), Jevtić, Makuszewski, Bille Nielsen, Situm
rezerwa: Burić, Tetteh, Radut, de Marco, Barkroth, Gytkjaer, Majewski
trener: Nenad Bjelica

Malarz (kpt.), Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek, Kopczyński, Moulin, Nagy, Hamalainen, Kucharczyk, Sadiku
rezerwa: Cierzniak, Jodłowiec, Guilherme, Niezgoda, Astiz, Szymański, Jędrzejczyk
trener: Romeo Jozak

Sędzia główny: Szymon Marciniak
Kibiców: 36829

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter