Piłka nożna: 3 punkty dla Polonii

Polonia Poznań - Akademia Piłkarska LG  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 4. kolejce pierwszej ligi kobiet gr. północnej TS Polonia Poznań pokonała AP LG Gdańsk 1:0 (0:0).

Spotkanie nie należało do najpiękniejszych, właściwie to do momentu strzelenia bramki oba zespoły na próżno starały się dojść do sytuacji strzeleckich. Dopiero w 80-minucie Laura Czudzińska strzałem z drugiej linii spowodowała, że poznanianki nabrały wiatru w żagle i rzuciły się do konstruowania ataków. Szkoda tylko, że te ataki kończyły się próbą dośrodkowania w pole karne. Tam już nie było nikogo, kto mógłby skierować piłkę w stronę siatki. Na szczęście wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek.

Mecz z drużyna z Gdańska kosztował nas dużo zdrowia, wysiłku oraz serca zostawionego na boisku. W pierwszej połowie stworzyłyśmy kilka groźnych sytuacji, ale niestety brakowało wykończenia. Po przerwie nasza przewaga trochę się zmniejszyła, przyjezdne stwarzały groźne sytuacje, ale to my po rzucie rożnym i strzale Laury Czudzińskiej wyszłyśmy na prowadzenie! Wynik mimo prób wyrównania przez AP LG Gdańsk pozostał bez zmian i to my cieszymy się w końcu z upragnionych 3 pkt! Teraz koncentrujemy się ma meczu z Raszynem – mówiła po spotkaniu Zuzia Filipiak.

Do kolejnego meczu nie pozostało zbyt wiele czasu. W niedzielę 1 października o godzinie 11:00 na boisku przy ulicy Harcerskiej Polonia podejmie KS Raszyn.

Wracając do spotkania – Wyszłyśmy mocno zmotywowane, każdy zostawił dużo serca na boisku. Od samego początku przejęłyśmy inicjatywę i to my kontrolowałyśmy spotkanie. Mimo wielu prób w pierwszej połowie nie udało się zdobyć bramki. Zwieńczenie ciężkiej pracy nadeszło dopiero w 80 minucie, kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystała jedna z naszych zawodniczek. Końcówka była trochę nerwowa ale wytrzymałyśmy do końca i to my cieszymy się z trzech punktów. Teraz ciężka praca na treningach – dodaje Zuzanna Sawicka.

TS Polonia Poznań – AP LG Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki – Laura Czudzińska

Polonia: Siejka – Monika Nowak, Czudzińska, Skowrońska, Cywińska, Liczbińska, Zając, Sawicka, Jędraszyk, Filipiak, Grześkowiak; rezerwa: Jacewicz, Issa, Renia Nowak, Machowiecka, Nowicka, Maria Nowak

AP LG: Szulc – Kuczyńska, Czarnul, Włodarczyk, Wudarczyk, Plotzka, Kozłowska, Domżalska, Mączka, Lewna, Stasiulewicz; rezerwa: Jargieło, Polańska, Sulewska, Zieleniecka, Kwiatkowska, Klonowska