Nowe oryginalne leżanki na Chwiałce

Autor: miarecki. Poznań, 14 Sierpnia 2017

Na trybunach pływalni letniej Chwiałka trwa instalacja drewnianych siedzisk i leżanek z oparciami. Projekt został wykonany przez studentów z Polski, Czech, Węgier i Słowacji, którzy przyjechali do Poznania na warsztaty Mood for Wood.

W poprzednich edycjach warsztatów uczestnicy wykonali między innymi meble i instalacje na ulicy Św. Marcin i w poznańskich ogrodach. W tym roku oprócz Chwiałki cztery inne miejsca w Poznaniu zostały wytypowane do realizacji działań, w tym nad Rusałką i na Szelągu. Studenci, po wizycie na Chwiałce i rozmowach z użytkownikami obiektu, zaproponowali zamontowanie na istniejących trybunach drewnianych siedzisk i leżaków z oparciami, których na terenie kąpieliska brakuje.

Instalacja jest naszym wspólnym pomysłem. Chcieliśmy połączyć atuty wizualne z użytecznością, dlatego leżanki zaprojektowaliśmy na komputerach 3D w kształcie naszej poznańskiej gwiazdki – mówi Michał Pęczak, uczestnik warsztatów z Poznania. Studenci wyznaczyli nawet miejsce, z którego gwiazdka jest widoczna najlepiej. – Jesteśmy podekscytowani pracą, ale także strasznie zmęczeni. Pracujemy całymi dniami, czasem także w nocy – dodaje Klara Netrefova z Czech.

Leżanki są dostępne dla gości pływalni letniej. Ograniczeniem w wielkości instalacji był dla studentów również koszt – musieli zmieścić się w kwocie 5 tysięcy złotych. Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.