Lech Poznań – Piast Gliwice 5:1 (2:0)

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Nicki Bille

Początek sezonu dla poznaniaków nie był zbyt urany, w dwóch meczach zdobyli tylko jeden punkt przez co po dwóch kolejkach strata do liderów wyniosła 5 punktów. Dzisiaj Kolejorz przed swoją publicznością podejmuje Piasta Gliwice.

W dwóch dotychczasowych ligowych meczach Kolejorz nie zdobył nawet bramki. Przed tygodniem w Płocku Kolejorz zagrał fatalnie, nie stworzył sobie żadnej sytuacji i przegrał 0:1. Pytanie przed dzisiejszym meczem jest raczej oczywiste – jakie zmiany w wyjściowej jedenastce zrobił Nanad Bjelica.

KKS Lech Poznań

5 - 1

Piast Gliwice

• 19:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejny!
  • 19:51 Po ospałym początku meczu przyszedł czas na strzelanie bramek. Nikt chyba jednak po pierwszych minutach spotkania nie spodziewał się, że padnie ich aż 6, w tym 5 dla Lecha. Fakt, faktem zdobyte punkty są ważne i cieszą!
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech wygrywa 5:1!
  • 90+2 Majewski pędził z obrońcą u boku w stronę bramki. Udało mi się oddać strzał, który niestety trafił wprost w bramkarza.
  • 90+2 Piast się gubi. Przed chwilą Trałka był w podobnej sytuacji jak wcześniej kiedy zdobył bramkę. Tylko, że tym razem bramkarz gości zdołał cudem obronić.
  • 90+1 Mario Situm z prawego rogu pola karnego strzelił dochodzącym do bramki rogalem. Tor piłki przeciął Rusov i skierował piłkę na rzut rożny.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 86' Jagiełło zmarnował okazję dla swojej drużyny - za wysoko dośrodkowywał i żadnej z jego kolegów przed bramką nie był w stanie dosięgnąć piłki.
  • 85' No rozstrzelali się nam poznaniacy! Ponownie Gytkjaer zapakował piłkę do siatki! Wynik 5:1!
  • 83' Lech próbuje zdobyć kolejną bramkę. Wtem na przeciw bramki piłkę dopadł Łukasz Trałka, który już upadając uderzył w futbolówkę. Ta wleciała do siatki mimo, że Rusov rzucił się w dobrą stronę. Lech prowadzi 4:1.
  • 81' Burić w polu karnym w powietrzu wygrywa pojedynek z przeciwnikiem.
  • 77' Barkhorth dośrodkowuje do Gytkjaera i jest bramka! Lech prowadzi 3:1
  • 73' Lech: Situm za Jóźwiaka
  • 73' Piast: Dziczek zmieniony na Angielskiego
  • 73' Przerwa na nawodnienie organizmów zawodników.
  • 70' Gytkjaer prawą stroną popędził w stronę bramki Piasta. Po wbiegnięciu w pole karne wybiegł mu naprzeciw bramkarz gości i sparował strzał poznańskiego napastnika wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 69' Zupełnie nie udany strzał z dystansu Gytkjaera. Co prawda piłka skierowana została w światło bramki ale nie mogła zaskoczyć Rusova.
  • 66' Lech: Gytkjaer za Billego Nielsena
  • 62' Lech: Barkroth za Makuszewskeigo
  • 62' Piłka wrzucona w pole karne Lecha. Po chwili zamieszania Barcić pakuje piłkę do bramki, a Burić reklamuje u sędziego, że był ciągnięty za rękę w trakcie interwencji. Niemniej jednak sędzia wskazuje środek boiska, tym samym uznając bramkę dla gości. Wynik 2:1
  • 61' Rzut wolny dla gości przy lewym rogu pola karnego, na około 22 metrze.
  • 59' Gajowy faulowany przez Vassilieva. Póki co obywa się bez kartki.
  • 56' Piast: Jagiełło za Koruna
  • 56' Piast: Barisić za Jankowskiego
  • 54' Bardzo groźnie atakuje Lech i dwa razy piłka przelatuje wzdłuż bramki!
  • 52' Gajos leży na murawie. Biegną już do niego medycy Kolejorza.
  • 50' Majewski biegnie prawą stroną boiska. Próbował wrzucać w pole karne do Nielsena ale jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.
  • 49' A teraz Nicki Bille Nielsen w dogodnej sytuacji. Sam na sam z bramkarzem trafia w bramkarza.
  • 49' Lasse Nielsen główkował w polu karnym po rzucie rożny. Niestety dla Duńczyka, bramkarz gości zdołał obronić.
  • 45' Wznawiamy grę po przewie. Drużyny wracają na boisko w niezmienionych składach.
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Piastem 2:0.
  • 45+2 Santos ukarany kartką za faul na Makuszewskim.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu.
  • 44' Przed chwilą udzielano mu pomocy, a teraz strzela bramkę dla Lecha! Makuszewski ledwo wrócił na boisko, by po chwili dostać piłkę. Ustawił się w polu karnym i oddał strzał, który zdaje się dosięgnął bramkarz gości ale nie zdołał uchronić swojej drużyny przed stratą bramki! Lech prowadzi 2:0
  • 43' Makuszewskiemu udzielana jest pomoc medyczna. Jednak już po chwili zawodnik powraca na boisko.
  • 39' Nielsen strzela, Rusov rzuca się w prawy dolny róg bramki, gdzie leci piłka, jednak nie zdołał jej pochwycić i ta wpadła do bramki! Lehc Prowadzi 1:0
  • 35' I jet rzut karny dla Lecha, który wykona Nielsen. Faulowany Jóźwiak przez Sedlara.
  • 34' Lech niezdarnie i nieskutecznie w obronie próbuje zatrzymać gości. Piastunki jednak dają radę dośrodkować do Macieja Jankowskiego, któremu prawie udało się na bramkę.
  • 30' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Całkowicie zrozumiałe kiedy temperatura powietrza to 32 st..
  • 29' Rzut rożny dla Lecha i znowu brak zagrożenia dla bramki gości.
  • 26' Vassiljev strzelał na bramkę, a Burić obronił ale nie utrzymał piłki. Szczęśliwie jeden z obrońców Lecha zdołał wybić piłkę po za pole karne.
  • 25' Nicki Bille Nielsen upomniany przez sędziego za ostrą grę w polu karnym gdzie zderzył się z Rusovem.
  • 21' Gumny wybija piłkę Zivecowi w polu karnym.
  • 19' Lech naciska. Tym razem Nielsen zdołał oddać strzał ale obrońcy wybili na rzut rożny.
  • 18' Nielsen nie zdołał dojść do dośrodkowania w pole karne.
  • 11' Piłka na 18 metrze od bramki gości przy lewej linii autowej. Majewski wrzucił w pole karne ale wprost na głowę obrońcy Piasta, który wybił piłkę na rzut rożny.
  • 9' Zivec aż chwycił się za głowę. Liczył, że sędzia odgwiżdże rzut karny po interwencji Gumnego w polu karnym. Jednak tak się nie stało.
  • 8' Dilaver ciałem odbił bardzo mocny strzał na bramkę Jankowskiego.
  • 7' Lech utrzymuje się przy piłce jednak wyraźnie nie ma pomysł jak przejść pod pole karne Piasta.
  • 4' Z naszej perspektywy Santos faulował Nielsena w polu karnym Piasta, jednak sędzia Stefański jest innego zdania.
  • 3' Burić znowu broni strzał gości.
  • 1' Fatalny błąd Nielsena w obronie o bardzo groźna akcja gości zakończona strzałem sparowanym przez Burića na rzut rożny.
  • 0' Sędzia Daniel Stefański rozpoczyna spotkanie.
  • 17:58 Obie drużyny są już na murawie co oznacza, że niedługo rozpoczynamy spotkanie.

• 17:54 Dzieciaki z Lech Poznań Futball Academy wzięły udział w prezentacji składu drużyny na dzisiejszy mecz.

• 17:33 Zaprezentowano dzisiaj nowy klubowy autokar, którym zespół będzie podróżował na mecze wyjazdowe. Można go zobaczyć od strony ulicy Bułgarskiej.

• 17:31 Dzień dobry. Póki co na stadionie przy Bułgarskiej gorący jest tylko żar lejący się z nieba. Na trybunach i pod samym stadionem atmosfera raczej piknikowa. Samo spotkanie rozpocznie się za 28 minut.