LE: Lech zapewnił sobie awans do kolejnej rundy

Lech Poznań - FK Pelister  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Mario Situm, Kristijan Tosevski

Lech wyraźnie przeważał w czwartkowym spotkaniu i nic dziwnego, że pokonał FK Pelister aż 4:0 (3:0). Były niestety słabsze momenty, zwłaszcza w doliczonym czasie gry kiedy goście mieli szansę zdobyć bramkę. Jednak najważniejsze jest wysokie zwycięstwo, zwłaszcza przed rewanżowym meczem, który odbędzie się za tydzień w Macedonii.

Kolejorz z dużą zaliczką wybierze się w czwartek do Macedonii, gdzie rozegra rewanżowy mecz pierwszej rundy.

Gratuluję zasłużonej wygranej Lechowi Poznań. Myślę, że kwestia ostatecznego zwycięzcy tego dwumeczu została rozstrzygnięty już dzisiaj przy bułgarskiej – mówił na pomeczowej konferencji trener gości Naci Sensoy.

Zwycięstwo Lechowi nie przyszło łatwo, pierwsze pół godziny meczu było badaniem się obu zespołów. Dopiero karny w 28. minucie otworzyło worek z bramkami, choć macedończycy wcześniej mieli okazję objąć prowadzenie w tym meczu.

Nie rozpoczęliśmy meczu zbyt dobrze. Nie wszystko wyszło, tak jak planowaliśmy, ale ważne, że drużyna wygrała i grała do końca. Przed nami jeszcze 90 minut i będziemy musieli jeszcze ciężko pracować. Mamy tydzień na przygotowania – mówił trener Kolejorza Nenad Bjelica.