Od soboty czynna będzie pływalnia na Chwiałce!

Autor: miarecki. Poznań, 20 Czerwca 2017

Rozpoczyna się sezon na popularnej Chwiałce. Od soboty mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z trzech basenów: olimpijskiego, średniego ze zjeżdżalnią oraz oddanego do użytku w ubiegłym roku brodzika, będącego wodnym placem zabaw. Na uruchomienie tego ostatniego najbardziej czekają najmłodsi mieszkańcy Poznania.

W ubiegłym roku nowy brodzik z kurtynami wodnymi, napełniającymi się wodą wiaderkami, zjeżdżalnią, pistoletami wodnymi i innymi atrakcjami był oblegany niemal bez przerwy – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. – Do dyspozycji użytkowników będzie również boisko do siatkówki plażowej, koszykówki, stoły do gry w szachy i warcaby, stół do tenisa stołowego, punkt gastronomiczny i wypożyczalnia leżaków – dodaje Madoński.

A jeszcze w piątek, przed otwarciem obiektu dla publiczności, na Chwiałce odbędzie się niezwykła impreza sportowa – Junior Triathlon Poznań dla dzieci. Co ciekawe nie ma limitu wiekowego zawodników. Najmłodsi zgłoszeni uczestnicy urodzili się w 2016 roku. Takie roczne dzieci będą w trakcie zawodów brodzić w wodzie na dystansie 5 metrów, później przejadą 20 metrów na rowerku lub innym urządzeniu na kółkach, a na koniec muszą przejść do mety 10 metrów. Starsze dzieci będą rywalizować na odpowiednio dłuższych dystansach. Organizatorzy Junior Triathlon Poznań przewidują pojawienie się na starcie ponad 300 dzieci, co czyni imprezę największymi zawodami triathlonowymi dla najmłodszych w Polsce.

Sezon kąpielowy na Chwiałce trwa do końca sierpnia, a obiekt będzie otwarty dla publiczności w godzinach 9:00-19:00. O godzinie 7:00, 7:45, 8:30 i 19:00 odbywają się seanse sportowe (45 minut). Ceny biletów całodniowych pozostają od lat niezmienne – ulgowy 6 zł, normalny 8 zł, seans sportowy 8 zł.

W tym roku, ze względu na remont, zamknięta będzie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Według planów nadzorującej prace spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie remont ma się zakończyć w czerwcu 2018 roku, aby uruchomić obiekt na kolejny sezon kąpielowy. Prace obejmą między innymi modernizację wszystkich niecek bez zmiany ich powierzchni, a także montaż nowej zjeżdżalni i wodnego placu zabaw, wzorem tego na Chwiałce. W ramach rekompensaty w okresie wakacji oferowane będą, szczególnie dla najmłodszych, animacje i warsztaty o charakterze rekreacyjnym i artystycznym. Będzie można także skorzystać z punktu gastronomicznego i boiska do siatkówki plażowej.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.