Lech Poznań – Wisła Kraków 2:1 (2:1)

Lech Poznań - Wisła Płock  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W przedostatniej kolejce sezonu Lotto Ekstraklasy Lech Poznań podejmie przed własna publicznością Wisłę Kraków. Poznaniacy nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, gdyż w najgorszym scenariuszu nadal stracić szansę gry w europejskich pucharach.

Lech z Wisłą w tym sezonie mierzył się już czterokrotnie, ale wygrał tylko raz – w ćwierćfinale Pucharu Polski, w rewanżowym meczu w Krakowie (4:2), a trzykrotnie padł remis. Zwycięstwo pozwoli zbliżyć się do europejskich pucharów oraz zachować szansę na tytuł.

2 - 1

Wisła Kraków

• 20:00 Dziękujemy z udział w relacji i zapraszamy do kibicowania w ostatnim meczu, który odbędzie się za tydzień!
  • 20:00 Po dzisiejszym dniu układ tabeli jest następujący: 1. Legia, 2. Jagiellonia, 3. Lech. Za tydzień ostatnie spotkanie poznaniaków, które odbędzie się w Białymstoku.
  • 19:59 Wyniki pozostałych spotkań grupy mistrzowskiej: Termalica - Jagiellonia 1:2, Korona - Legia 0:1, Lechia - Pogoń 4:0
  • 19:58 Trudne dla obu drużyn było to spotkanie. Ostatecznie lepsi okazali się poznaniacy wygrywając 2:1.
  • 90+5 Koniec spotkania. Lech ostatecznie wygrywa to zacięte spotkanie 2:1.
  • 90+4 Kontra Lecha! Jevtić samotnie biegnie na bramkę gości ale widać brak szybkości spowodowany urazem. Szwajcar podał jeszcze do Robaka ale niestety zgranie było niedokładne.
  • 90+2 Poznaniacy proszą się o kłopoty. W zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Boguski, który co prawda naciskany przez obrońców oddał strzał z ostrego kąta ale skórę Lechowi uratował słupek.
  • 90+2 Groźnie pod bramką Lecha! Gonzalez na granicy poślizgnięcia się zagrał piłkę w pole karne Lecha gdzie nie doszedł do zagrania Rafał Boguski.
  • 90' Gonzalez ukarany kartką za faul na Makuszewskim.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Niepotrzebnie Robak czekał by strzelać - jego strzał odbił się od obrońcy nie zagrażając bramce gości.
  • 86' Jevtić faulowany - szwajcar z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne gdzie złapał ją Załuska wyprzedzając Nielsena.
  • 85' Szwajcar schodząc z boiska wyraźnie kulał na prawą nogę.
  • 84' Darko Jevtić leży na murawie przed polem karnym Wisły. Czyżby odnowienie urazu?
  • 83' Nielsen zatrzymuje strzał w polu karnym Lecha.
  • 81' Paweł Brożek ma pretensje do kolegów za zbyt wolne podawanie piłki w polu karnym Lecha. Jednak z drugiej strony tak akcja była zaskakująca dla obrońców i mogła się źle skoczyć dla poznaniaków.
  • 76' Lech: Robak za Kownackiego
  • 74' Wisła: Brożek za Ondraska
  • 73' Rzut wolny dla Lecha po faulu - piłka po prawej stronie pola karnego. Uderzał Jevtić ale wprost w bramkarza.
  • 72' Głowacki fauluje Makuszewskiego, który wychodził na czystą pozycję!
  • 72' Słupek ratuje Lecha przed stratą bramki!
  • 71' Rzut wolny dla gości - piłka umieszczona na wprost bramki tuż przed polem karnym Lecha.
  • 70' Jakub Bartosz bliski oddania strzału na bramkę Lecha!
  • 67' Wisła: Bartosz za Małeckiego
  • 67' Piekielnie mocny strzał Jevtić-a niestety niecelny - poleciał na trybuny.
  • 66' Nielsen asekurwał Putnocky-iego przy wyłapywaniu piłki wrzuconego w pole karne przez Urygę.
  • 64' Makuszewski świetnie z rogu pola karnego wrzucał do Kownackiego, ale ten naciskany przez obrońcę nie zdołał nawet zbliżyć się do piłki.
  • 62' Wisła: Stilić za Urgę
  • 61' Przekombinowali poznaniacy. Jevitić zamiast strzelać podał do Kędziory ale ten nieczysto wrzucił w pole karne.
  • 59' Makuszewski wyrwał się przeciwnikowi i popędził do linii kończącej boisko, spod której wrzucił piłkę na piąty metr do Kownackiego. Poznański napastnik źle uderzył w piłkę, która rykoszetowała o bramkarza. Lech wznowi grę z rzutu rożnego.
  • 57' Kędziora fauluje Spicić-a przy polu karnym Lecha.
  • 57' Lech: Trałka za Gajosa
  • 55' Gajos znów na murawie. Schodzi z boiska wyraźnie utykając na prawą nogę.
  • 53' Gajos może nie skończyć tego spotkania. Chwilę wcześnie w starciu z Llonch-em doznał urazu prawego kolana. Najpierw zawodnik Białej Gwiazdy wymagał pomocy medycznej, teraz Gajos sam zbiegł do linii autowej przy ławce Lecha prosząc medyków o pomoc.
  • 46' Potknięcie Nielsena i piłka przerzucona do Boguskiego, który strzela wprost w Putnocky-iego.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Lech: Nielsen za Wilusza
  • 18:49 Wyniki z innych boisk: Termalica - Jagiellonia 0:2, Korona - Legia 0:1, Lechia - Pogoń 2:0
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi 2:1.
  • 45' Majewski z rzutu wolnego wrzuca piłkę w pole karne ale żaden z jego kolegów nie kieruje jej do siatki.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 43' Rzut wolny dla Lecha wykonywał Jevtić. Szwajcar strzelał na krótszy słupek. Niestety piłka wylądowała na bocznej siatce.
  • 42' Jakub Bartkowski w pełnym pędzie fauluje biegnącego pod bramkę Wisły Majewskiego. Za co krakowianin obejrzał żółtą kartkę.
  • 41' Jevtić pociągnął atak Lecha i próbował zagrać do Majewskiego między obrońcami Wisły ale niestety nie udało się.
  • 36' Bednarek z pretensjami do Kędziory po tym jak puścił Arka Głowackiego. Zawodnik gości próbował lobować poznańskiego bramkarza ale na szczęście za mocno uderzył w piłkę, która przeleciała ponad bramką.
  • 35' Załuska dzisiaj prosi się chyba o spore kłopoty. Kolejny raz zamiast od razu wybić piłkę spod bramki bawi się z nią i pozwala poznańskiej ofensywie na podejście do siebie.
  • 34' Mocno niecelny strzał Jevtića nie zagroził nawet bramce Załuski.
  • 34' Spicić ukarany kartką za faul.
  • 32' Teraz to o szczęściu mogą mówić poznaniacy! Małecki z ostrego kąta wrzucił piłkę na piąty metr do Boguskiego, który próbował strzelać ale piłkę odbił Putnocky. Rzut rożny dla gości.
  • 27' Szybka kontra gości. Zamieszanie przed polem karnym Lecha - Wilusz i Kostevych na murawie, walczy jeszcze Putnocky ale jakimś trafem Rafał Boguski zdołał się wyrwać i bez asysty żadnego Lechity wpakować piłkę do bramki! Lech prowadzi z Wisłą 2:1.
  • 26' Majewski z rzutu rożnego wrzucił piłkę w pole karne gdzie do bramki skierował ją Wilusz Niestety bramkarz gości zatrzymał strzał.
  • 26' Rzut rożny dla Lecha.
  • 23' W poprzednim starciu w polu karnym ucierpiał Maciej Wilusz, któremu trzeba było udzielić pomocy.
  • 23' W zamieszaniu jakie powstało w polu karnym Lecha, Boguski pakuje piłkę do bramki Lecha! Na szczęście dla poznaniaków, sędzia liniowy dużo wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną.
  • 23' Rzut rożny dla Wisły.
  • 21' Oj lepszego prezentu poznaniakom nie mogła zrobić obrona Wisły! Ze środka boska wyprowadzone zostało długie podanie do Makuszewskiego. Piłka minęła linię obrony, więc Załuska musiał wybiec by skrócić dystans. Bramkarzowi gości nic z tego nie wyszło, bo Makuszewski dopadł do piłki i ominął bramkarza Wisły i nie niepokojony przez nikogo wpakował piłkę do bramki! Lech prowadzi już 2:0!
  • 19' Małecki upomniany przez sędziego za faul na Jevtić'u.
  • 15' Goście groźnie atakują ponownie rozciągając obronę Lecha. I znowu Małecki próbuje strzelać ale piłka zostaje wybita przez poznańską obronę na aut.
  • 13' Bednarek ratuje Putnocky-iego wybijając piłkę spod nóg zawodnika Wisły!
  • 12' Rajd Majewskiego prawą stroną boiska i wrzutka piłki w pole karne. Niestety Kownacki nie nadążył za skrzydłowym i nie wykończył akcji.
  • 10' Bednarek pewnie i w granicach przepisów powstrzymuje Boguskiego wbiegającego z piłkę w pole karne Lecha. Wyrzut z autu dla Wisły.
  • 8' Po chwili znowu Majewski przy piłce! Majewski strzelił, a rozciągnięty jak struna w bramce Załuska musi pogodzić się ze stratą bramki! Lech prowadzi z Wisłą 1:0
  • 8' Majewski strzela ale wprost w Załuskę!
  • 7' Kolejny strzał gości, tym razem niecelnie Peter Brlek.
  • 6' Bednarek upomniany przez sędziego za faul na rywalu.
  • 5' Groźnie pod bramką Lecha. Goście bardzo szybko ze swojej połowy przeszli na drugą stronę boiska i po chwili zamieszania udało się podać piłkę do Patryka Małeckiego, który oddał strzał, szczęśliwie obroniony przez Putnocky-iego.
  • 4' Dobrze Majewski zagrywa do Jevtića wzdłuż lewej linii autowej. Szwajcar nie wrzuca piłki w pole karne ale zdobywa rzut rożny dla swojej drużyny.
  • 2' Szybka kontra gości i rozciągnięcie obrony w polu karny. Ostatecznie Tetteh fauluje przeciwnika na około 20 metrze przy lewym rogu pola karnego.
  • 1' Trochę na aferę wrzucona piłka w pole karne przez co Kownacki nie miał możliwości do niej dojść.
  • 0' Sędzia Maciej Złotek gwiżdże, a Zdenek Ondrasek jako pierwszy kopie piłkę w tym spotkaniu.
  • 17:58 Obie jedenastki są już na murawie. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

• 17:50 Szpaler już ustawiony, trwa przedstawianie drużyn, które za kilka chwil pojawią sie na murawie.

• 17:45 Mówiąc o atrakcjach dla każdego - jak widać jeżeli rodzic był niegrzeczny to nawet dziecko może zlać go zimną wodą 🙂

• 17:40 Dzień dobry, witamy! Za 20 min rozpocznie się ostatnie spotkanie Ekstraklasy w tym sezonie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Kibiców na stadionie przybywa, a przed stadionem atrakcji co nie miara, dla każdego, małego i dużego.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych, Tetteh, Gajos, Makuszewski, Jevtić, Majewski, Kownacki
rezerwa: Burić, Nielsen, Trałka, Robak, Radut, Bille, Wasilewski
trener: Nenad Bjelica

Załuska, Spicić, Gonzalez, Głowacki, Bartkowski, Llonch, Uryha, Boguski, Brlek, Małecki, Ondrasek
rezerwa: Miśkiewicz, Bartosz, Stilić, Zachara, Brożek, Ptak, Videmont
trener: Kiko Ramirez

Sędzia główny: Mariusz Złotek
Kibiców: 19373

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter