Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Volodymir Kostevych, Dusan Kuciak  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dla Kolejorza spotkanie z Lechią będzie przedostatnim jaki rozegra na INEA Stadionie w tym sezonie. Sytuacja w tabeli, po meczu z Legią, skomplikowała się dla poznaniaków, ale nie na tyle, żeby przestać marzyć o mistrzostwie Polski.

Niewykluczone, że w meczu z Lechią wystąpi Darko Jevtić. Szwajcar ze względu na uraz nie był dostępny dla trenera w trzech ostatnich spotkaniach Kolejorza.

0 - 0

Lechia Gdańsk

• 17:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych. Następny mecz, ostatni przed własną publicznością, w niedzielę 28 maja, poznaniacy podejmą Wisłę Kraków - spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Zapraszamy!
  • 17:27 Niby statystycznie Lech prowadził, z trzeba celnymi strzałami na bramkę. Jednak niestety poznaniacy dokładają kolejny węzeł utrudniający im drogę do Majstra.
  • 94' Koniec spotkania. Wynik 0:0.
  • 93' Stolarski i Kędziora ukarani po szamotaninie.
  • 93' Szarpanina na murawie. Mogą posypać się kartki.
  • 90+2 Steven Vitoria ukarany kartką za faul na Gajosie.Wcześniej kartkę obejrzał także Michał Mak.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Rzut wolny dla Lecha. Dobre dośrodkowanie Jevticia, głowa próbował wykończyć Wilusz. Strzał przeleciał ponad poprzeczką.
  • 87' Sławomir Peszko ukarany kartką za nieprzepisowa starcie z Kostevychem.
  • 87' Kuciak ratuje swoją drużynę uprzedzając Kownackiego w polu karnym.
  • 83' Makuszewski wywalczył rzut wolny dla Lecha z lewej strony pola karnego. Majewski dośrodkował, lecz najwyżej do piłki wyskoczył Kuciak.
  • 81' Stolarski wybija piłkę na rzut rożny dla Lecha.
  • 76' Kownacki wypracował doskonałą okazję strzelecką dla Gajosa, który niestety nie zdołał skorzystać z tej okazji.
  • 76' Lechia: Kuświk za Krasica
  • 72' Lech: Jevtić za Raduta
  • 72' Lechia: Mak za Slavcheva
  • 72' Lech: Kownacki za Robaka
  • 69' Rzut rożny dla Lechii.
  • 62' Trałka fauluje przy polu karnym Lecha!
  • 59' Kolejorz miał bardzo dużo szczęścia! Goście wznawiali z autu - piłka wyrzucona do Wolskiego, a zawodnik popędził w stronę bramki ogrywając kolejnych zawodników. Tuz przed oddaniem strzału na drodze przeciwnikowi stanął Kędziora, który być może uratował Lecha przed stratą bramki.
  • 58' Paixao nie opanował piłki w polu karnym i zmarnował szanse na strzał.
  • 54' Radut dokładnie wrzucił w pole karne do Kędziory. Obrońca Lecha bardzo niewiele pomylił się przy tym strzale.
  • 51' Robak na spalonym.
  • 46' Ratut fauluje Stolarskiego - sędzia dyktuje rzut wolny.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Wynik 0:0.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 45' Strzał Robaka dobija się od Maloca-ę wylatuje na rzut rożny.
  • 42' Wolski za głęboko zagrywa piłkę w pole karne i dobrze zapowiadającą się akcję gości kończy Putnocky.
  • 38' Strzał Wolskiego zatrzymany przez obrońcę Lecha.
  • 33' Majewski strzelał! Kuciak ustał przy tym piekielnie mocnym strzale ale widać było, że miał problemy.
  • 32' Trałka przerzuca piłkę do Raduta... ale dużo za mocno.
  • 30' Bednarek ma ostrzeżenie od sędziego za faul na Paixao.
  • 29' Lechia: Stolarski za Wawrzyniaka
  • 27' Lech strzela ale nadal te strzały nie stanowią wielkiego zagrożenia dla Kuciaka.
  • 24' Radut doskonale wypatrzył w polu karnym Robaka, który chciał strzelać bez przyjęcia. Niestety napastnik Lecha chyba się poślizgnął na murawie i choć uderzył w piłkę to nie skierował jej do bramki.
  • 22' Majewski z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne gdzie Trałka próbował skierować piłkę do bramki.
  • 21' Peszko fauluje Makuszewskiego.
  • 14' Rzut rożny Lechii rozegrany, krótko. Peszko zagrał w pole karne gdzie Paixao. Ten ostatni strzelał bez przyjmowania ale piłka nie znalazła drogi do bramki.
  • 13' Kostevych ukarany kartką za faul na Rafale Wolskim.
  • 12' Robak faulowany przy polu karnym Lechii i znowu Majewski wykonuje rzut wolny.
  • 9' Vitoria potrzebuje pomocy lekarzy po starciu z Robakiem. Po chwili zawodnik wraca na boisko.
  • 5' Majewski faulowany i znowu on próbuje wrzucać piłkę w pole karne.
  • 2' Majewski wrzucał piłkę w pole karne Kuciaka z rzutu wolnego.
  • 0' Gramy!
  • 15:10 „Ludzi tłum przez miasto gna, dziś Kolejorz mecz swój gra"... Dzień dobry! Przed nami mecz 35. kolejki Lotto Ekstraklasay. Poznaniacy z pewnością chcieliby zmazać plamę jaka pojawiła się po przegranej w Warszawie.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych, Trałka, Gajos, Makuszewski, Radut, Majewski, Robam
rezerwa: Burić, Nielsen, Jevtić, Nielsen, Kownacki, Wasilewski, Tetteh
trener: Nenad Bjelica