Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Puchar Polski: Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańscy kibice czekają już na rozpoczęcie meczu 33. kolejki pomiędzy Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin. Wcześniejsze spotkania obu drużyn kończyły się zwycięstwem Kolejorza i nie inaczej powinno być tym razem.

KKS Lech Poznań

2 - 0

Pogoń Szczecin

• 17:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych. Kolejne spotkanie Lecha, tym razem wyjazdowe odbędzie się w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie poznaniacy podejmą stołeczną Legię.
  • 17:22 Jest to piąte z rzędy zwycięstwo Lecha nad Pogonią w tym sezonie. Poznaniacy Pewnie walczą o kolejne punkty, na których stratę nie mogą sobie już pozwolić.
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech Poznań wyrywa z Pogonią 2:0!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 85' Lech: Tomczyk za Majewskiego
  • 82' Ładne odegranie w polu karnym do Tetteha, który chciał strzelać.... ale rozminął się z piłką.
  • 80' Nunes ukarany kartką za faul na Kownackim.
  • 80' Pogoń: Tsintsadze za Murawskiego
  • 79' Radut wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne gdzie dopadł do niej Trałka! Mogła być kolejna bramka!
  • 79' Lech: Tetteh za Makuszewskiego
  • 78' Portowcy rozciągają obronę Lecha. Murawski próbuje zagrywać ponownie w pole karne ale Kostevych pewnie go ogrywa odbierając mu piłkę.
  • 76' Murawski z dystansu na wprost bramki postanowił strzelić. Ale jego piłka poleciał dużo za wysoko by znaleźć się w bramce.
  • 75' Pogoń: Kowalczyk za Matynię
  • 75' Przerwa w grze - Hubert Matynia dostał skurczu podudzia.
  • 74' Lech: Kownacki za Robaka
  • 71' Makuszewski strzałem z dystansu próbował zdobyć bramkę. Ale strzał był dużo za wysoki by zagrozić bramce Jakuba Słowika.
  • 68' Mogła to być szybka egzekucja, Makuszewski przedarł się w pole karne niestety piłka została wybita na rzut rożny.
  • 67' Makuszewski nie opanował piłki w polu karnym i grę wznowi Jakub Słowik.
  • 63' Pogoń: Kitano za Listkowskiego
  • 63' Poznaniacy wznawiali grę po rzucie wolnym. Piłka przerzucona na drugą stronę boiska po została posłana płasko przed bramkę Słowika gdzie doskonale ustawiony stał Łukasz Trałka! Lech prowadzi z Pogonią 2:0.
  • 62' Majewski niecelnie strzela z dystansu.
  • 60' Poznaniacy coś ospale w obronie - pozwalają strzelać gościom. W polu karnym tor lotu piłki zmienia Bednarek myląc Putnocky-iego. Szczęśliwie dla poznańskiego bramkarza piłka nie poleciała w stronę bramki. Grę wznowią goście z rzutu rożnego.
  • 57' Listkowski na spalonym
  • 55' Listkowski nie zdołał dojść do piłki w polu karny Lecha.
  • 52' Bardzo ładny strzał ponad obroną trafia w słupek! A wyglądało, że będzie bramka!
  • 51' Ostra walka przed polem karny Pogoni kończy się faulem. Lech ma rzut wolny tuż przed polem karnym portowców.
  • 50' Gajos kiksuje przed bramką Słowika!
  • 48' Rzut wolny dla szczecinian przy polu karnym Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Kolejorz prowadzi z Pogonią Szczecin 1:0.
  • 45+1 Rzut rożny dla portowców.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 43' Makuszewski spowolnił nieco trójkowy atak Lecha. Ostatecznie zdecydował się strzelić. Słowik bronił na raty, bo strzał bym na tyle mocny, że nie zdołał on utrzymać piłki w rękawicach.
  • 40' Słowik broni potężny strzał Raduta! Po chwili w pole karne wpada Trałka ale strzela ponad bramką!
  • 34' GOOOOL! Słowik zdołał ledwo musnąć piłkę wrzuconą w pole karne z rzutu wolnego. Do opadającej piłki dopadł Robak i wpakował ją do siatki! Lech prowadzi 1:0!
  • 30' Wymiana piłki Radut-Majewski. Ten pierwszy postanowił strzelić na bramkę - strzał celny ale zatrzymany przez Jakuba Słowika.
  • 26' Dawud Kort zaskoczył nie tylko Putnocky-iego ale chyba samego siebie. Strzał wysoko ponad bramą w tej sytuacji nie wyglądał najlepiej.
  • 27' Po rzucie rożnym niezłe zamieszanie w polu karnym gości. Majewski zdołał wyłuskać gdzieś piłkę i strzelił wprost na bramkę - ale na drodze jego strzał staną obrońca i piłka wyleciała na kolejny rzut rożny.
  • 26' Spokojne rozegranie piłki w polu karnym. Futbolówka trafiła do Makuszewskiego, którego strzał rykoszetował o jednego z obrońców i Lech ma teraz rzut rożny.
  • 25' Radut strzelił wprost w Słowika.
  • 23' Ciekawa koncepcja gości - piłka przerzucona do Murawskiego, który teraz znalazł się na pozycji prawoskrzydłowego. Atak mógłby się może i udać, gdyby było Lechita nie poślizgnął się na murawie.
  • 20' Wilusz ratuje Putnocky-iego, ale daje gościom drugą szansę - rzut rożny dla Pogoni.
  • 19' Robak nie doszedł do dośrodkowania Gajosa w przed pole karne..
  • 16' Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gości. Gyurcso próbował wpierw wrzucił piłkę w pole karne, ale kiedy nie mógł tego zrobić podbiegł nieco wzdłuż linii pola karnego i oddał strzał ponad obroną Lecha. Strzał był na tyle mocny, że Putnocky po zgaszeniu piłki wypuścił na murawę przed sobą - ale po chwili złapał ją.
  • 15' Kędziora ukarany kartką za faul.
  • 12' Kostevych ograł Nunesa. Majewski rozgrywa piłkę z Ratutem i po chwili strzela na krótszy słupek. Szkoda, że niecelnie.
  • 10' Wygląda na to, że tuż przed spotkaniem nastąpiła zmiana w podstawowej jedenastce Pogoni. W miejscu Kamila Drygasa na boisku zameldował się Rafał Murawski.
  • 8' Rafał Murawski strzela ale jednak niecelnie i za słabo by zaskoczyć Putnocky-iego.
  • 3' Trałka strzela głową ale trafia w poprzeczkę!
  • 2' Szybka akcja Lecha. Majewski poprowadził piłkę do połowy boiska, którą przekroczyli Robak i Radut. Majewski. Piłka trafia do Robaka, który zamiast podać w uliczkę postanowił strzelać... ale po drodze piłka trafiła w głowę jednego z obrońców. Trzeba było przerwać na chwilę grę.
  • 1' Lech wyrzuca piłkę z autu na wysokości pola karnego gości. Piłka po chwili nieco za mocno piłka zagrana w pole karne i nie udało się nic zrobić z tego dośrodkowania.
  • 0' Maciek Gajos, samotnie w środkowym okręgu boiska rozpoczyna spotkanie od podania piłki do Macieja Wilusza.
  • 15:29 Obie drużyny są już na boisku. Poznaniacy będą pierwszą połowę atakować w stronę bramki pod tzw. "kotłem".

• 15:22 Dzień dobry! Piękna słoneczna pogoda w Poznaniu, a już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie 33. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.