Waterpolo Poznań – ŁSTW OCMER UŁ (na żywo)

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki 9:9 (d 15:16)  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W hicie 5 kolejki Ekstraklasy piłki wodnej mężczyzn starły się dwie najlepsze drużyny ligi KS Waterpolo Poznań i ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Do końca meczu trwała zacięta walka. Na koniec meczu padł remis 9:9 co oznaczało rzuty karne, w których jedną bramką wygrali goście ustanawiając wynik meczu na 15:16. Spotkanie rozegrano na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Od 3 lat poznańska drużyna waterpolo kończy sezon ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski. Czy w tym roku uda się przełamać hegemonię Łodzi i Szczecina pokaże najbliższa, 9 kolejka Ekstraklasy. Po kwietniowej, wysokiej wygranej z GKPW 59 Gorzów (2:24 oraz 1:28) zawodnicy Waterpolo Poznań mają na swoim koncie 11 zwycięstw i tylko 3 porażki. Aby zachować szanse na złoto, muszą 13 i 14 maja dwukrotnie pokonać w Termach Maltańskich łodzian. Aktualny lider Ekstraklasy do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie – na własnym basenie z Arkonią Szczecin.

Przed nami mecze z bardzo doświadczoną i silną drużyną, decydujące o naszym miejscu na podium tegorocznych Mistrzostw Polski. Zdajemy sobie sprawę, że możemy w nich bardzo dużo wygrać i tak samo dużo stracić. Dlatego damy z siebie wszystko i wierzę, że nie zawiedziemy kibiców, których prosimy o gorący doping na trybunach Term Maltańskich – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z ŁSTW OCMER UŁ w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Marcin Drula, Paweł Rękawek oraz Igor Cagalinec.

Waterpolo Poznań

9 - 10

ŁSTW Uniwersytet Łódzki

• 19:21 Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne na łamach portalu
  • 19:19 W druzynie poznańskiej MVP spotkania został Rafał Iwanowicz, a w zespole łódzkim Jan Szabłowski
  • 19:16 Spotkanie bardzo wyrównane. Jedynie pierwsza kwarta dała łodzianom bramkę przewagi, która dała im zwycięstwo. W pozostałych kwartach oba zespoły zdobywały tyle samo bramek.
  • 19:00 Rozpoczyna się ostatnia odsłona spotkania. tym razem przy piłce łodzianie
  • 19:01 Jakub Goździak zostaje wykluczony z dzisiejszego meczy. Ponieważ jest to jego trzecie wykluczenie.
  • 18:58 Na 11 sekund przed końcem meczu w przewadze poznaniacy. I nie wykorzystują szansy
  • 18:56 Time out dla poznaniaków
  • 18:55 Paweł Rękawek po raz kolejny wykluczony. tym razem przewaga wykorzystana i Marcin Bar strzela kolejnego gola
  • 18:55 Kolejny strzał broni Paweł Handze. Łodzianie zdobyli rożnego.
  • 18:52 Wykluczony z wody Stanisław Dubelier. I o czas poprosił trener łodzian. Po wznowieniu czasu kolejne wykluczenie tym razem w drużynie poznanńskiej. .i kolejny timeout. Do końca kwarty 1:39
  • 18:50 Wyglądało to groźnie, jak Pweł Handze stanął po kontrze sam na sam z zawodnikiem z łodzi. Na szczęście obronił ją i w kontrze poznaniacy. Póki co zdobyty rożny
  • 18:27 Rozpoczyna się druga kwarta. Przy piłce znów szybciej poznnaiacy
  • 18:25 Trwa przerwa między kwartami. - Rafała Bocheńskiego nie zobaczymy w jutrzejszym meczu.
  • 18:23 Poznaniacy mają 10 sekund na rozegranie piłki. Niestety czas się skończył. Koniec pierwszej części spotkania.. Na sam koniec czerwoną kartką ukarany Rafał Bocheński. Wcześniej w drużynie poznańskiej żółtą kartkę zobaczył trener Jacek Maciąg
  • 18:22 Przerwa na żądanie trenera z Łodzi
  • 18:21 Przewaga poznaniaków po wykluczeniu Stefana Tomićevicia, niestety nie wykorzystan
  • 18:18 Próby obu zespołów na zdobycie bramki. Póki co bez efektu. Pod bramką poznaniaków zrobiło sie gorąco i Wykluczony został Jakub Goździak. Piłkę udaje się wybić, ale w dobitce Marcin Bar zmienia wynik na 1:2
  • 18:17 Piotr Michalski zamienia karny na bramkę
  • 18:16 Przewinienie Rafała Bocheńskiego. Rzut karny dla Łodzi.
  • 18:15 Oskar Szymonik pięknie zatańczył z piłką i KS Waterpolo Poznań prowadzi 1:0
  • 18:14 O przerwę prosi trener poznaniaków Jacek Maciąg. Do końca pierwszej kwarty 4:01
  • 18:13 W ostatniej sekundzie czasu na rozegranie akcji Bartek Kowalewski próbował zdobyć bramkę z obrotu. Niestety niecelnie.
  • 18:11 Kolejny raz Oskar Szymonik przerywa atak Łodzian. Strzał z dystansu Bartka Kowalewskiego i piłka zatańczyła na linii bramkowej. Szkoda, bo była by to piękna pierwsza bramka.
  • 18:10 Wykluczony Bartłomiej Troczyński. 20-sekundowa gra w przewadze poznaniaków. Tomasz Różycki próbował strzelać. Niestety niecelnie
  • 18:09 Za nami pierwsza akcja, niestety nie przyniosła ona nawet strzału na bramkę. Łodzianie w ataku zatrzymania przez oskara Szymonika
  • 18:08 Rozpoczęło się pierwsze spotkanie 9. kolejki Ekstraklasy Piłki Wodnej. Piłkę zdobyli poznaniacy
  • 18:03 Pierwsze siódemki zawodników w basenie. czekamy na gwizdek początkowy
  • 18:00 Zakończyła się prezentacja, po lewej stronie basenu zawodnicy Waterpolo Poznań, po prawel ŁSTW UŁ
  • 17:58 Zawodnicy zakładają koszulki i szlafroki. Zatem pora przygotować się do prezentacji.
  • 17:35 Dzień dobry, witamy z Term Maltańskich. Zespoły obu drużyn w wodzie. Trwa rozgrzewka.

KS WAterpolo Poznań
Zawodnicy: Paweł Handze, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Eryk Kalinowski, Tomasz Różycki, Paweł Wielgórski, Jakub Goździak, Igor Cogaliniec, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Łukasz Miałkowski
Trener: Jacek Maciąg

ŁSTW OCMER UŁ
Zawodnicy: Jan Szabłowski, Grzegorz Knap, Adrian Wulkiewicz, Wiktor Gidaszewski, Jan Brzeski, Stanisław Dubelir, Piotr Michalski, Marcin Opas, Bartłomiej Troczyński, Stefan Tomićević, Marcin Bartłomiej, Dominik Sielski, Bartosz Malinowski
Trener: Edward Kujawa