Kolejna porażka Polonii

Polonia Poznań - Stomilanki Olsztyn  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu 14. kolejki pierwszej ligi kobiet “grupy północnej” Polonia Poznań uległa przed swoją publicznością zespołowi Stomilanki Olsztyn 0:1 (0:1).

Olsztynianki były mocno zdeterminowane. “Nie po to jechałyśmy 5 godzin, żeby wracać z niczym” – krzyczały zagrzewając się przed meczem Zaraz po gwizdku rzuciły się do ataku, przycisnęły gospodynie i już w 6. minucie objęły prowadzenie. Mimo prób poznaniankom nie udawało się zagrozić bramce Stomilanek. Podobnie było w drugiej połowie, Polonia próbowała przebić się pod bramkę Stomilanek, ale obrona Olsztyna działała świetnie i nie pozwoliła poznaniankom na zbyt wiele pod swoim polem karnym.

Dzisiejsza porażka powoduje, że Polonia znajduje się na pierwszym miejscu ex aequo z Medykiem II Konin i Unifreeze Górzno. Z tym, że ostatni zespół ma do rozegrania zaległy mecz. I Jeśli wygra zrzuci z pozycji lidera zespoły z Poznania i Konina.

W kolejnej rundzie Polonia spotka się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter