Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (2:2)

KKS Lech Poznań - Korona Kielce  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Runda finałowa dla Kolejorza zaczyna się od domowego starcia z Koroną Kielce. I jak mówi Maciej Gajos “Nie można sobie już pozwolić na potknięcie”.

Niemal wszystkich zawodników ma do dyspozycji dzisiaj Nenad Bjelica. Jedynym, który nie może grac jest Elvis Kokalović. Pozostali są gotowi do gry. Wśród nich jest też Jan Bednarek.

W rundzie zasadniczej kielczanie wygrali z Lechem na swoim terenie 4:1, by w Poznaniu przegrać 1:0.

3 - 2

Korona Kielce

• 22:24 Dziękujemy za udział w relacji i już teraz zapraszamy do relacji na żywo z wtorkowego spotkania Finału Pucharu Polski - Lech zagra z Arką Grynia. Zapraszamy!
  • 22:22 Nikt nie spodziewał się, że będzie to łatwe spotkanie. Lech aż trzy razy wychodził na prowadzenie by ostatecznie pokonać rywala 3:2.
  • 90+3 Ostatni gwizdek! Lech wygrywa z Koroną 3:2.
  • 90+2 Jevtić i Kownacki po sobie definitywnie przerwali atak gości.
  • 90+1 Kosteych świetnie przerywa dobrze zaczynający się atak gości. Piłka trafia do Jevtića. Szwajcar dostrzega Robaka, do którego podaje piłkę... ale niestety za mocno. Do piłki dopadł Borjan.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Goście atakują! Piłka przerzucona do Palanca'ki na prawą stronę pola karnego - Miguel postanowił przelobować bramkarza i posłać piłkę pod poprzeczkę. Dobrze interweniował Burić, bo do piłki dopadł jeszcze zawodnik Korony i trafił bezpośrednio w poznańskiego bramkarza.
  • 87' Robak fauluje Dejmka na połowie Lecha.
  • 85' Rzut wolny dla Lecha na wysokości 16 metra. Piłka wrzucona w pole karne wpada do bramki jednak gol nie został uznany.
  • 83' Przed zmianą w drużynie gości Burić broni mocny strzał.
  • 83' Korona: Cebula za Aankoura
  • 81' Jevtić dzisiaj żongluje piłką tak, że Możdżeń by go zatrzymać ucieka się do faulu.
  • 80' Lech: Gajos za Majewskiego
  • 79' Maaaarrrrrccciiiinnnn Robak! Jedenastkę na bramkę zamienia Marcin Robak! Wynik 3:2
  • 78' Jevtić fenomenalnie przechodzi w polu karnym obrońców. Po czym fauluje go Możdżeń co skutkuje rzutem karnym!
  • 75' Błąd obrony Lecha mógł być tragiczny w skutkach. Przepuszczenie w pole karne Palanca było groźne ale jakimś cudem obrońcy naprawili swój błąd.
  • 74' Abalo niecelnie strzela z dystansu. Grę wznowi Burić spod bramki.
  • 72' Kiełb w polu karnym strzelił w skracającego dystans Burića. Piłka wyleciała przed bramkę, gdzie dopadł do niej jeszcze zawodnik Korony i strzelił na pustą bramkę na dalszy słupek. Szczęśliwie dla Lecha nie trafił.
  • 71' Popisy karateków, Majewski do Robaka podawał prawie z półobrotu, i z powrotem napastnik w ciemno za swoje plecy zagrał.
  • 69' Wyraźnie ofensywna zmiana w Lechu - wszedł Kownacki.
  • 69' Lech: Kownacki za Tetteha
  • 68' Zgranie piłki do Kostevycha na lewą stronę pola karnego i wrzutka w pole karne, gdzie żaden z trzech zawodników nie doszedł do piłki. Najbardziej zawiedziony jest Jevtić.
  • 67' Kędziora wybija piłkę na rzut rożny przerywając atak gości.
  • 65' Tetteh ze środka boiska przerzucił piłkę do Robaka. Napastnik nie bez problemów ograł obrońców jednak nie zdołał strzelić.
  • 63' Kostevych ściął Rymaniaka - kartka dla poznańskiego obrońcy.
  • 61' Strzał Rymaniaka rykoszetuje o nogę obrońcy. Rzut rożny dla Korony.
  • 60' Lech: Radut za Makuszewskiego
  • 58' Ostrzy faul Dejmka na Majewskim kończy się kartką dla tego pierwszego.
  • 57' Rozmowa dyscyplinująca sędziego Marciniaka z Bednarkiem po faulu przed polem karnym Lecha.
  • 56' Korona: Abalo za Pylypchuka
  • 55' Kontra Lecha - Majewski ze środka boiska długim podaniem dosięgnąć chciał Robaka ale nie było na to szans. Uderzenia było za mocne, a Borjan asekurował obrońców poza polem karnym.
  • 53' Dejmek strzela z dystansu! Burić uderzył piłkę rękawicami i jest rzut rożny dla gości.
  • 51' Pewnie przerwał Tetteh atak Jacka Kiełba przed polem karnym Lecha.
  • 50' Faulowany Majewski na połowie gości.
  • 47' Rzut wolny dla Lecha przy prawem rogu pola karnego Korony. Dośrodkowanie ale niestety nie dało się nic z tego zrobić, piłka wyszła poza pole gry. Wznawia Brojan.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+2 I kończymy pierwszą część spotkania. Wynik 2:2!
  • 45' 2 minuty dolicza sędzia Marciniak do pierwszej części gry.
  • 44' Jacek Kiełb strzelił identycznie jak Marcin Robak, i trafił do siatki tuż pod Jaśkiem Burićem. Pryz Bułgarskiej znowu mamy remis 2:2!
  • 43' W polu karnym Lecha faulowany Możdżeń przez Trałkę! I jest karny po drugiej stronie! Jacek Kiełb jest już na jedenastym metrze.
  • 41' Magik rzutów karnych, Robak zamienia stały fragment gry, strzelając płasko nad murawą na prawy słupek na bramkę dla Lecha! Lech prowadzi 2:1!
  • 40' Fauluje Rymaniak i jest karny dla Lecha! Strzelać będzie Robak.
  • 40' Sędzia przerywa akcje Lecha... stając na drodze Majewskiemu.
  • 37' Ostre wejście Tetteha kończy kartką za faul na Aankour-rze
  • 34' Oj groźny strzał Grzelaka z dystansu. Burić rozciągnął się jak długi w bramce, ale tylko asekurował ten strzał.
  • 33' Pewnie zatrzymuje piłkę w rękawicach Burić po rzucie rożnym gości.
  • 30' Aankour leży na murawie tuż przed polem karnym Lecha. Wygląda, że mocno ucierpiał w starcu z jednym z Lechitów. Jednak po kilku chwilach poza polem gry wrócił na boisko.
  • 28' Kolejorz w natarciu. Znowu Jevtić strzela, tym razem z lewego rogu pola karnego gdzie jego mocny strzał zatrzymał się na obrońcy.
  • 26' Rzut rożny dla Korony.
  • 25' Błąd Borjana, który wznawiając grę wyrzucał piłkę z pola karnego rękami i posłał ją na aut.
  • 24' Dobre zagranie w pole karne do Trałki, który naciskany przez rywala nie dał rady dość do piłki.
  • 20' Wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie - czterech obrońców Lecha i sam jeden Palanca. Zawodnik gości zauważył zbliżającego się do pola karnego Mateusza Możdżenia, do którego podał piłkę. Były Lechia nie zastanawiał się długo tylko posłał piłkę w stronę zaskoczonego Burića, który nawet nie interweniował. Lech remisuje z Koroną 1:1.
  • 17' GOOOOOOL!!!! Tego się rywale nie spodziewali.. i w sumie my też nie. Poznaniacy w inny sposób rozegrali rzut rożny. Piłka z rogu poszybowała przed pole karne gdzie ku zaskoczeniu przeciwników, z połowy boiska dobiegł Darko Jevtić! Szwajcar nie strzelał od razu, tylko ustawił sobie piłkę i strzelił w lewy róg bramki pokonując Milana Brojana! Lech prowadzi 1:0.
  • 15' Między nogami obrońcy puścił piłkę Robak. Niestety nie miał szans dobiec do tej piłki, bo zagranie było za mocne, a obrońcy za blisko.
  • 14' Rywale zmarnowali okazję do zagrożenia bramce Lecha. Palanca za mocno zgrał piłkę do rogu boiska, gdzie nie dał rady dobiec Kallaste.
  • 12' Możdżeń efektownie odebrał piłkę Tettehowi.
  • 11' Grzelak ukarany kartką za nieprzepisowy atak na bramkarza Lecha Poznań.
  • 10' Trójkowa akcja poznaniaków rozpoczęta przez Majewskiego i niestety przez niego też zmarnowana. Mogło być groźnie ale podanie na pamięć okazało się złym pomysłem.
  • 6' Jacek Kiełb niedokładnie wrzucał w pole piłkę do Miguela Palanca, którego bez wysiłku wyprzedził w powietrzu Burić pewnie łapiąc piłkę w rękawice.
  • 5' Pierwsze próby ataku gości pod polem karnym Lecha. Aanakour zdołał podać przed polem karnym na prawą stronę ale tu pewnie czekali poznaniacy wybijając na aut.
  • 2' Grzelak fauluje Trałkę. Dystans do bramki około 25 metrów.
  • 1' Niezłe choć nieco za mocne podanie Trałki do Robaka przed pole karnego rywali. Grę wznawia Brojan.
  • 0' Dźwięk gwizdka oznacza rozpoczęcie meczu.
  • 20:29 Trener i zawodnicy gotowi do walki.

• 20:21 Rozgrzewka zakończona. Teraz trwa przedstawianie składów drużyn, co oznacza, że do meczu pozostało niespełna 10 minut.

• 20:12 Dobry wieczór! Spokojnie, powoli docierają na stadion przy Bułgarskiej kibice. Za niespełna 20 minut rozpocznie się pierwszy mecz Lecha, w rundzie finałowej pomiędzy Lechem Poznań a Koroną Kielce.

Burić, Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych, Trałka, Tetteh, Makuszewski, Majewski, Jovtić, Robak
rezerwa: Putnocky, Nielsen, Pawłowski, Gajos, Radut, Kownacki, Wasilewski
trener: Nenad Bjelica

Borjan, Grzelak, Rymaniak, Dejmek, Kallaste, Żubrowski, Możdżeń, Palanca, Aankour, Pylypchuk, Kiełb
rezerwa: Pseković, Marković, Cebula,Abalo, Mrozik, Poński, Smolarczyk
trener: Maciej Bartoszek

Sędziuje: Szymon Marciniak
Kibiców: 11192