3:0 dla Lecha

30. kolejka Lotto Ekstraklasy - Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Ruch Chorzów 3:0. Kolejorz praktycznie cały czas kontrolował przebieg gry. Bramki strzelali Łukasz Surma (7 samobójcza), Maciej Gajos (41), Darko Jevtić (62).  Tym samym rundę mistrzowską Lech rozpocznie na trzecim miejscu.

Chciałbym pogratulować piłkarzom Ruchu dobrego meczu. Pierwszą połowę zagrali bardzo dobrą i mieliśmy problemy, ponieważ nie kontrolowaliśmy gry, a także nie byliśmy dobrze zorganizowani w obronie. W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad meczem – mówił po meczu Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań.

Spotkanie rozgrywane było od początku pod dyktando Lecha. Choć już w 4. minucie Nowak zagrał nad głowami obrońców do Niezgody, który w sytuacji sam na sam uderzał z pierwszej piłki. Zrobił to jednak niedokładnie, bo piłka po jego uderzeniu poleciała nad poprzeczką poznańskiej bramki. Trzy minuty później Kolejorz objął prowadzenie, po samobójczym strzale Łukasza Surmy. Drugi gol dla Lecha, równie efektowny jak pierwszy tym razem zdobyty został przez lechitę. Ukraiński obrońca Wołodymyr Kostewycz dośrodkowa z lewej strony do Maćka Gajosa, który przyłożył z woleja pokonując bramkarza gościa. W 62. minucie Lech potwierdził swoją przewagę. Majewski przejął piłkę na połowie rywala, minął dwóch rywali i zagrał do wbiegającego w szesnastkę Jevticia, który strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

Kolejny mecz poznaniacy rozegrają 2 maja na PGE Narodowym. Będzie to spotkanie Finału Pucharu Polski z Arką Gdynia.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter