Piłka wodna: Waterpolo Poznań – Legia Warszawa (spotkanie rewanżowe na żywo)

KS Waterolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Hit 7. kolejki trwa, po pierwszym meczu trzy punkty pozostają w Poznaniu, gdzie Waterpolo Poznań pokonało Legię Warszawa 10:8 (3:3, 4:2, 2:0, 1:3). Dziś spotkanie rewanżowe.

Od 5 lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu Ekstraklasy piłki wodnej. Od zwycięstwa nad zajmującą 4 miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse poznaniaków na złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski. Zespół Waterpolo Poznań po 6 dwumeczach jest wiceliderem tabeli i traci do drużyny z Łodzi 6 punktów.

Wczorajszy mecz zaczął się od prowadzenia Legii Warszawa 0:2. Ten niekorzystny bilans na początku spotkania przebudził poznaniaków i do końca kwarty na tablicy widniał wynik 3:3. Od tego momentu gospodarze pewnie kontrolowali spotkanie, trzymając bezpieczną, kilkupunktową przewagę nad Legią.

Waterpolo Poznań

8 - 4

UKPW Legia Warszawa

• 13:34 Koniec meczu rewanżowego 7 kolejki Ekstraklasy. Poznań zdobywa 6 punktów w całym dwumeczu i wraca na pozycję wicelidera tabeli. MVP drugiego spotkania wybrano Bartłomieja Kowalewskiego z Poznania oraz Adama Oleksowa z Warszawy.
  • 13:33 Ostatnia minuta meczu, przy piłce gospodarze, stan meczu 8:4. Wykluczenie Kowalewskiego i Legia gra w przewadze, której nie wykorzystuje.
  • 13:32 Skuteczna obrona Oleksowa, ale rzut rożny dla Poznania.
  • 13:31 Nieskuteczna akcja gospodarzy i znowu nerwowo na ich połowie. Kolejny niecelny strzał Legii. Przy piłce poznaniacy.
  • 13:30 Niecelny strzał Legii, a do końca spotkania 3 minuty.
  • 13:29 W natarciu poznaniacy, po faulu w ataku tracą jednak piłkę na rzecz stołecznych.
  • 12:28 Adam Oleksów broni strzał Wielogórskiego i gra ponownie na połowie gospodarzy.
  • 13:27 Gospodarze tracą niestety piłkę na rzecz legionistów. Gorąco pod bramka Handze, który skutecznie broni strzał gości.
  • 13:26 Gra wznowiona, przy piłce poznaniacy.
  • 13:25 Przewaga stołecznych wykorzystana i mamy 8:4. Do końca meczu 5:36 minuty.
  • 13:24 Strzał Jana Oleksowa skutecznie broni Handze. Rzut rożny dla Legii. Wykluczenie Goździaka z prawem zamiany.
  • 13:23 Legia bez bramki po strzale Maciejewskiego.
  • 13:22 Rzut karny po przewinieniu Cagalinca, który został wykluczony z prawem zamiany.
  • 13:21 Znowu gorąco pod bramką Oleksowa i Wielogorski podwyższa wynik do 8:3.
  • 13:20 Wykluczenie Durjasza i Poznań gra 20 sekund w przewadze. Niewykorzystana okazja gospodarzy, przy piłce znowu stołeczni.
  • 13:19 Początek 4 kwarty. Przy piłce po raz 3 Legia Warszawa.
  • 13:16 Ostatnia akcja w tej kwarcie, rzut rożny dla Poznania i 7 bramkę dla gospodarzy strzela Igor Cagalinec.
  • 13:15 Gra wznowiona, do końca kwarty 50 sekund. Przy piłce Legia, która traci ją jednak na rzecz gospodarzy.
  • 13:14 Niestety Wielogórski strzela w słupek. Legia pod bramką Handze, który broni strzał stołecznych. Time out dla zespołu gości.
  • 13:13 Nieskuteczne natarcie Poznania i przy piłce ponownie legioniści. Obrona gospodarzy bez zarzutu i to oni znowu w akcji.
  • 13:12 Akcja na połowie poznaniakow, ale Legia traci piłkę po przewinieniu w ataku.
  • 13:11 Niesamowity strzał Kowalewskiego i Poznań zwiększa przewagę do 3 bramek.
  • 13:10 Wykluczenie Druli, a także Różyckiego, gorąco pod bramką Poznania, ale strzał stołecznych niecelny.
  • 13:09 Oleksów broni strzał gospodarzy. W natarciu Legia, która gra w przewadze po wykluczeniu Rękawka. Strzał nieskuteczny, ale przy piłce nadal goście.
  • 13:08 Po strzale Durjasza z Legii - 5:3
  • 13:07 Gorąco pod bramką Handze, ale pudło. Szybka kontra gospodarzy i Kowalewski zwiększa przewagę do 5:2
  • 13:06 Poznaniacy skuteczni w obronie i gra przenosi się na połowę Legii. Po strzale Różyckiego mamy 4:2.
  • 13:05 Akcja gospodarzy bez bramki, w natarciu stołeczni. Wykluczenie Marcina Druli i 30 sekund dla Legii.
  • 13:04 Początek 3 kwarty. Wyścig po piłkę wygrywa tym razem Jakub Goździak z Waterpolo Poznań.
  • 13:01 Gra wznowiona. Koniec 1 połowy meczu i mamy nadal 3:2 dla Poznania.
  • 13:00 Dwie akcje bez bramek. Wykluczenie Adama Oleksowa i time out dla trenera poznaniaków Jacka Maciąga. Do końca 11 sekund.
  • 12:59 Wykluczenie Goździaka, ale goście nie wykorzystują przewagi. Poznań w natarciu.
  • 12:58 Wykluczenie Kowalewskiego, ale Handze po raz kolejny staje na wysokości zadania. Różycki sam na sam z bramkarzem Legii i nie ma gola.
  • 12:57 Wykluczenie Wielogórskiego i kolejna przewaga gości. Handze skutecznie broni i mamy rzut rożny dla Legii.
  • 12:56 Strzał Rękawka obroniony przez bramkarza legionistów.
  • 12:56 Nieskuteczna akcja stołecznych i przy piłce ponownie poznaniacy
  • 12:55 Jakub Goździak wykorzystuje przewagę gospodarzy i mamy 3:2
  • 12:54 Poznań pod bramką Oleksowa, wykluczenie ŚLusarczyka
  • 12:53 Gra wznowiona, stołeczni w natarciu w 20-sekundowej przewadze. Przewaga wykorzystana po strzale Maciejewskiego. Mamy remis 2:2.
  • 12:52 Poznaniacy bez gola. Wykluczenie Igora Cagalinca i time out dla trenera Legii Warszawa.
  • 12:51 Nieskuteczna akcja Poznania i goście ponownie pod bramką Handze. Tym razem mamy słupek i gracze przepływają na połowę Legii.
  • 12:50 Strata piłki na rzecz warszawiaków, którzy wykorzystują szansę i mamy 2:1
  • 12:49 Wykluczenie Rafała Bocheńskiego i stołeczni grają 20 sekund w przewadze. Strzał w poprzeczkę i w natarciu gospodarze.
  • 12:48 Przed nami kolejne 8 minut meczu, pierwszą akcję rozegrają ponownie legioniści.
  • 12:44 Gra wznowiona. Stołeczni atakują bramkę Handze. Wykluczenie Różyckiego i Bocheński, ale goście bez bramki. Koniec 1 kwarty z wynikiem 2:0 dla Poznania.
  • 12:43 Przerwa na żądanie trenera Legii, którego zespół po chwili przerwy wznowi grę w ataku. Do końca kwarty 40 sekund.
  • 12:41 Gospodarze tracą piłkę, ale akcja gości nieskuteczna.
  • 12:41 W natarciu ponownie gospodarze. Strzał Wielogórskiego broni Oleksów i mamy rzut rożny dla Poznania.
  • 12:40 Przy piłce legioniści, ale poznaniacy szybko ją przejmują. I tracą dosłownie chwilę później. Time-out dla Poznania.
  • 12:39 Akcja gospodarzy i celny strzał Rafała Bocheńskiego - 2:0 dla Poznania.
  • 12:38 Handze broni skutecznie, ale piłka trafia w ręce stołecznych. Bez bramki.
  • 12:37 Bardzo gorąco pod bramką poznaniaków. Wykluczenie Igora Cagalinca i znowu przewaga dla Legii.
  • 13:36 Kontra Różyckiego i mamy 1 gola w tym spotkaniu.
  • 13:35 Piłka trafia w ręce stołecznych i gorąco pod bramką Handze, który broni strzał Legii. Wykluczenie Rękawka i goście w przewadze.
  • 12:34 Zamieszanie pod bramką Oleksowa, Cagalinec traci piłkę na rzecz Legii. Szybki kontratak gości, ale nieskuteczny. W natarciu gospodarze.
  • 12:33 Paweł Handze przejmuje piłkę po niecelnym podaniu legionistów i poznaniacy w akcji.
  • 12:32 Początek 1 kwarty i wyścig po piłkę wygrywają stołeczni.
  • 12:25 Witamy z Term Maltańskich z meczu rewanżowego 7 kolejki Ekstraklasy. Waterpolo Poznań ponownie zmierzy się z Legią Warszawa. Trwa prezentacja zawodników obu zespołów. Spotkanie sędziują Łukasz Czapliński oraz Łukasz Król. Bramek bronią poznaniak Paweł Handze i warszawiak Adam Oleksów.

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter