Lech Poznań - Lechia Gdańsk (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W hicie 28. kolejki Lech Poznań podejmuje u siebie Legię Warszawa. Dzisiejsze starcie przy Bułgarskiej obejrzy na trybunach komplet kibiców, a obie drużyny zapowiadają dobre widowisko.

Ostatnie spotkanie obu drużyn, przy Łazienkowskiej 2:1 wygrała Legia.

1 - 2

Legia Warszawa

• 19:57 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:55 Obie drużyny bardzo walczyły o pozytywny wynik dla siebie. Tym razem lepsi okazali się Legioniści mieli więcej szczęścia.
  • 90+4 Sędzia nie pozwala już wznowić gry. Lechici spuścili głowy, choć kibice poznańscy oklaskują walkę swoich ulubieńców. Lech przegrywa 2:1.
  • 90+4 Piękne dośrodkowanie w do Hamalainena, który głową pokonuje Putnocky-iego. Wynik 2:1
  • 90+3 Nielsen przed linią końca boiska przejmuje piłkę i wybija ją do kolegi oddalając zagrożenie od bramki Lecha.
  • 90+1 Podanie do Robaka. Napastnik w asyście jednego obrońcy dobiegł w pole karne ale był na zbyt ostrym kącie i obił Pazdana. Rzut rożny dla Lecha.
  • 90' 4 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
  • 88' Szybka riposta Legionistów. Przycisnęli poznaniaków na ich polu karnym i w końcu wcisnęli bramkę, Dąbrowski strzelił gola dla Legii! Wynik 1:1
  • 86' Odjidja-Ofoe ukarany kartką za faul w polu karnym.
  • 85' Wcześniej, na rzut rożny, ratując Lecha wybił Trałka. Tym razem znowu Legioniści mają rożny.
  • 85' Lech: Tetteh za Jevtića
  • 84' Legia: Hamalainen za Kopczyńskiego
  • 82' Trałka fauluje przeciwnika przed polem Lecha i jest rzut rożny dla Legii.
  • 81' 40 tysięcy gardeł z radości krzyczy, ciesząc się z bramki dla Lecha! Jevtić z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne, gdzie Kędziora głową posłał ją do siatki! Wynik 1:0
  • 80' Brzydki faul Nygi na Majewskim. Rzut wolny dla Lecha przy prawym rogu pola karnego Legii.
  • 79' Profesorska gra poznaniaków. Zagrania na jedno podanie pomiędzy i ponad zawodnikami. Robak przedłużył sobie podanie między obrońcami i w trakcie ich obiegania został przewrócony. Czy zgodnie z przepisami? Tego nie jesteśmy pewni, trudno bez powtórki to ocenić.
  • 78' Na raty wybijana piłka spod pola karnego Lecha - Majewski i Kędziora na zmianę próbowali wybić piłkę.
  • 76' Legia: Jodłowiec za Kucharczyka
  • 74' Kopczyński brzydko fauluje Jevtića, za co obejrzał żółtą kartkę. Szwajcar leży jeszcze na murawie, wygląda jakby doznał urazu pleców.
  • 74' Bednarek zatrzymał strzał Nagy-iego!
  • 72' Lech: Robak za Kownackiego
  • 70' Majewski zagrał w pole karne, gdzie Makuszewski głową próbował skierować piłkę do bramki - ale ten strzał jednak nawet nie zagroził bramce. Grę wznowi Malarz.
  • 68' Kędziora efektownym wślizgiem zatrzymał atakującego, lewą stroną boiska, Hlouseka.
  • 65' Lech: Makuszewski za Pawłowskiego
  • 62' Nagy strzela na bramkę Pytnocku-iego ale piłka zmienia tor za sprawą obrońcy Lecha i wypada po za pole gry. Sędzia dyktuje rzut rożny dla Legii.
  • 59' Lech atakuje! Gajos w polu karnym na wprost bramiki. Zawahał się czy strzelać i musiał podawać na prawą stronę ale kolejny strzał nie przedarł się do bramki Malarza.
  • 58' Okazja Lecha i piękny rajd Pawłowskiego zakończony podaniem w ciemno przy linii autowej. Ładnie to wyglądało ale nawet jego koledzy musieli być zaskoczeni.
  • 57' Legia: Nagy za Guilherme
  • 56' Kędziora strzelał po rzucie rożnym na pustą bramkę, ale nie trafił w jej światło!
  • 55' Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Lecha.
  • 51' Kolejny rożny dla Lecha.
  • 50' Rzut rożny Lecha - wrzutka w pole karne. Piłka wybita wprost pod nogi Pawłowskiego, który strzela. Piłka skozłowała i nie dotarła do bramki.
  • 49' Kownacki w polu karnym wprost w Malarza!
  • 48' Moulin fauluje Pawłowskiego. Legionista niesportowo się zachowuje biorąc piłkę w ręce i uciekając przed sędzią... kiedy się w końcu odwrócił to rzucił piłkę daleko za sędziego..
  • 47' Bednarek wybija wrzuconą w pole karne piłkę.
  • 46' Kędziora po starciu w środku pola sygnalizuje kontuzję. Opatrują go właśnie medycy. Zawodnik wyraźnie utyka na prawą nogę. Czy będzie zmiana?
  • 45' Wznawiamy grę.
  • 45+1 Radović strzela w poprzeczkę! A chwilę po tej akcji sędzia kończy pierwszą część spotkania.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 45' Radović po rzucie rożnym strzela w poprzeczkę! O szczęściu mogą mówić poznaniacy!
  • 44' Rzut rożny dla Legii.
  • 43' Twarda walka Trałki z Radovićem przy polu karnym Lecha.Zagrożenie od bramki Putnocky-iego oddalone.
  • 40' Kartką za faul ukarany Michał Pazdan. Rzut wolny dla Lecha tuż przed polem karnym Legii na wprost bramki.
  • 37' Faul Dąbrowskiego i jest rzut rożny dla Lecha. Na połowie Legii do wykopu szykuje się Majewski... piłka poleciała w pole karne do jednego z poznańskich zawodników, strzelił w stronę bramki. W przed polu karnym , przy dalszym słupku był jeszcze Nielsen, ale ten puścił piłkę, którą powinien skierować do siatki!
  • 35' Niesportowe zachowanie Odjidja-Ofoe. Legionista chcąc szybko wykonać rzut wolny odepchnął Jevtića. Sędzia nie pozwolił na wznowienie gry i pouczył obu zawodników, że nie będzie tolerował takiego zachowania.
  • 31' Prawie jak przewrotka... Kownaś próbował strzelać z linii 18 metra przewrotką ale nawet nie trafił w piłkę.
  • 27' Spokojnie rozegrana piłka przez poznaniaków pod polem karnym Legii. Piłka przerzucona na lewą stronę do Pawłowskiego, który zgrał do Gajosa - ten postanowił strzelać ale zrobił to niedokładnie.
  • 25' Guilherme ukarany kartką za faul na Nielsenie.
  • 24' Trochę jakby zawodnicy grali w dziada między sobą... piłka co chwilę zmienia stronę ale generalnie większa zagrożenie jest dla bramki Lecha.
  • 22' Na około 18 metrze od bramki, przy lewej linii autowej rzut wolny dla Legionistów. Piłka jednak tak szybko jak wpadła w pole karne tak szybko z niego wypadła.
  • 19' Kopczyński głową w polu karnym ale ponad poprzeczką.
  • 15' Kostevych nie zdołał dośrodkować w polu karnym.. piłka wybita przed obrońcę.
  • 9' Niesportowe zachowanie Jędrzejczyka, któremu wcześniej sędzia liniowy odgwizdał spalony. Kiedy Putnocky podbiegał do piłki, zawodnik Legii zaczął kiwać Bośniaka,a później wykopnął piłkę na za linię autową.
  • 7' Legia atakuje! Zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale Putnocky jakimś cudem wybija piłkę przed siebie. Jednak futbolówka pozostaje nadal na polu karnym Lecha. Jeden z zawodników Legii zawahał się przed strzałem i być może zmarnował świetną okazję do strzelenia bramki.
  • 7' Ładny strzał z dystansu Jevtića, szkoda, że prosto w bramkarza.
  • 5' Oj jak mu to nie wyszło! W sumie lepiej dla niego, że sędzia liniowy odgwizdał spalony Kownackiego...
  • 4' Rzut rożny dla Lecha! i piłkę pewnie wybija Malarz.
  • 3' Piękny rajd Majewskiego prawą stroną boiska i później zagranie piłki w przed pole karne do Kownackiego, który nie zdołał posłać piłki do siatki!
  • 2' Radović przed polem karnym Lecha próbuje ustawić się do strzału ale obrona poznaniaków nie dała mu tej szansy.
  • 1' Mało brakowało by Kownacki doszedł w polu karnym do piłki wrzuconej przez Kędziorę. Poznański napastnik został uprzedzony przez obrońcę.
  • 0' Sędzia Daniel Stefański rozpoczyna spotkanie!
  • 17:58 Pełne trybuny przy Bułgarskiej robią wrażenie. Aż miło popatrzeć!
  • 17:37 Kibiców tłum nadciąga. Przed nami hit kolejki, mecz Lech Legia.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Nielsen, Kostevych, Trałka, Gajos, Pawłowski, Majewski, Jevtić, Kownacki
rezerwa: Burić, Robak, Makuszewski, Radut, Wilusz, Wasilewski, Tetteh
trener: Nenad Bjelica

Malarz, Hlousek, Pazdan, Dąbrowski, Jędrzejczyk, Kopczyński, Moulin, Radowić, Odjidja-Ofoe, Guilherme, Kucharczyk
rezerwa: Cierzniak, Jodłowiec, Hamalainen, Rzeźniczak, Braź, Szymański
trener: Jacek Magiera

Sędzia główny: Daniel Stefański
Kibiców: 41026

Finał Pucharu Polski. Mecz rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie, wygrała Legia Waraszawa pokonująć Lecha Poznań 0:1.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter