Piłka wodna: Waterpolo Poznań – Legia Warszawa (na żywo)

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Od 5 lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu Ekstraklasy piłki wodnej. Czy tak będzie i w tym roku, przekonamy się już wkrótce. Zawodnicy Waterpolo Poznań staną przed kolejną szansą pokonania stołecznych na własnym basenie. Hit 7 kolejki ligowej zapowiada się bardzo emocjonująco. Od zwycięstwa nad zajmującą 4 miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse poznaniaków na złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski. Zespół Waterpolo Poznań po 6 dwumeczach jest wiceliderem tabeli i traci do drużyny z Łodzi 6 punktów.

Najbliższy weekend zapowiada się dla poznańskich kibiców niezwykle interesująco. Do Poznania przyjadą aż dwie drużyny Legii Warszawa. My zmierzymy się w Termach Maltańskich z młodym i utalentowanym zespołem stołecznych waterpolistów. Na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwa, gdyż Legia pokazała już w tym sezonie, że potrafi rozgrywać bardzo dobre mecze. Podejdziemy do obu spotkań w najsilniejszym składzie i w pełni skoncentrowani. Aby utrzymać pozycję wicelidera i szansę na złoty medal, musimy wygrać dwumecz pełną pulą punktów. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki wodnej z Poznania i okolic na trybuny. W zamian za wsparcie i gorący doping obiecujemy sportowe emocje na najwyższym poziomie – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Waterpolo Poznań

10 - 8

UKPW Legia Warszawa

• 19:06 Koniec 1 spotkania 7 kolejki Ekstraklasy. Waterpolo Poznań wygrywa z Legią Warszawa 10:8 i zdobywa kolejne 3 punkty. Najlepszymi graczami meczu zostali Bartłomiej Kowalewski z Poznania i Kacper Ślusarczyk z Warszawy. Zapraszamy na rewanż już jutro o g. 12:30.
  • 19:05 Wykluczenie Rafała Iwanowicza. Legia znowu gra w przewadze, do końca 20 sekund. Stołeczni zdobywają 8 gola.
  • 19:04 Time-out dla trenera stołecznych, którzy ponownie przy piłce. Przed nami ostatnie akcje w tym spotkaniu.
  • 19:03 Do końca 1 minuta, po raz kolejny Handze nie do przejścia.
  • 19:02 Przy piłce gospodarze, Wykluczenie Tomasza Durjasza, zamieszanie pod bramką Oleksowa, ale przewaga nie wykorzystana.
  • 19:01 Handze obronił strzał legionistów, time-out dla trenera Poznania. Do końca 1:50 minuty.
  • 19:00 Oleksów nie do przejścia, wynik meczu bez zmian.
  • 18:59 Warszawiacy skuteczni w obronie i znowu zamieszanie pod bramką Handze. Do końca meczu 2,5 minuty, bramkarz gospodarzy broni strzał Legii.
  • 18:58 Akcja poznaniaków bez gola, Legia w natarciu, ale strzał w poprzeczkę.
  • 18:57 Przewaga gości wykorzystana i 10:7.
  • 18:57 Niecelny strzał Cagalinca na bramkę Legii, przy piłce goście. Wykluczenie Rafała Iwanowicza i stołeczni w przewadze.
  • 18:56 Nieskuteczna akcja gospodarzy, w natarciu stołeczni, ale strzelają poza bramkę.
  • 18:55 Wykluczenie Bartka Kowalewskiego, legioniści wykorzystują przewagę i mamy 10:6. Do końca spotkania 6 minut.
  • 18:54 Dwie akcje bez bramek, znowu gorąco na połowie Legii, ale gospodarze tracą piłkę.
  • 18:53 Igor Cagalinec w pierwszej akcji zdobywa 10 bramkę dla gospodarzy.
  • 18:52 Przed nami ostatnie 8 minut meczu. Piłkę w 4 kwarcie zdobywają poznaniacy.
  • 18:50 Stołeczni bez bramki, koniec kolejnej kwarty - nadal 9:5.
  • 18:49 Do końca 3 kwarty 50 sekund, wykluczenie Wielogórskiego i Legia znowu w przewadze.
  • 18:48 Dwie akcje bez goli, przy piłce poznaniacy.
  • 18:47 Wykluczenie Wielogórskiego, ale stołeczni nie wykorzystują przewagi.
  • 18:46 W natarciu Poznań, ale stołeczni skutecznie bronią strzał Różyckiego. Time-out dla trenera Legii.
  • 18:45 Handze broni głową, rzut rożny dla Legii. Bez bramki.
  • 18:44 Handze skutecznie broni strzał stołecznych. Akcja gospodarzy, ale Szymonik traci piłkę.
  • 18:43 Przy piłce goście, wykluczenie Druli i Legia znowu w przewadze.
  • 18:42 Nieskuteczni w ataku legioniści i przy piłce znowu poznaniacy. Strzał w poprzeczkę Szymonika, ale gospodarze nie tracą piłki. Sytuację wykorzystuje Marcin Drula i 9:5
  • 18:41 Poznań skuteczny w obronie, kontratak Szymonika i mamy 8:5 dla gospodarzy
  • 18:40 Nieudana akcja stołecznych i znowu gorąco pod bramką Oleksowa. Szymonik traci piłkę. Wykluczenie Bocheńskiego i goście grają w przewadze.
  • 18:39 W poprzeczkę strzela Szymonik i w natarciu legioniści
  • 18:38 W 3 kwarcie pierwsza akcja należy do stołecznych. Poznaniacy broni skutecznie
  • 18:35 Koniec 2 kwarty z wynikiem 7:5 dla Waterpolo Poznań.
  • 18:34 Poznań traci piłkę, time-out dla trenera Legii. Do końca kwarty 10 sekund.
  • 18:33 5 bramka dla stołecznych po akcji Andrzeja Maciejewskiego.
  • 18:32 Dwie akcje bez goli, przy piłce stołeczni po przewinieniu Druli.
  • 18:30 Dwie kolejne akcje gospodarzy i Jakub Goździak pokonuje bramkarza Legii - 7:4
  • 18:29 Skuteczni w obronie poznaniacy. Akcja pod bramką Legii, piękny strzał Kowalewskiego i 6:4
  • 18:28 Skuteczna obrona Oleksowa i kolejny rzut rożny. Wykluczenie Durjasza, poznaniacy w przewadze i po raz pierwszy gospodarze obejmują prowadzenie 5:4 po strzale Wielogórskiego
  • 18:27 Do końca 2 kwarty 4:30, przy piłce w przewadze gospodarze. Strzał Kowalewskiego broni bramkarz Legii. Rzut rożny dla Poznania.
  • 18:26 Nieskuteczna akcja Legii, wykluczenie Macieja Iwoły z prawem zamiany i time-out dla Poznania.
  • 18:25 Ponownie Igor Cagalinec i mamy remis 4:4
  • 18:23 Kontratak stołecznych i 3:4 po strzale Tomasza Sypuły.
  • 18:22 Wykluczenie Ślusarczyka, gospodarze w przewadze. Różycki strzela w poprzeczkę, ale poznaniacy dalej w natarciu. Niecelny strzał Bocheńskiego.
  • 18:21 Wykluczenie Rafała Iwanowicza, Legia w przewadze, ale strzał Jana Oleksowa obroniony przez Pawła Handze.
  • 18:20 Przed nami kolejne 8 minut. Piłkę ponownie zdobywają gracze Waterpolo Poznań, ale tracą ją na rzecz Legii.
  • 18:16 W natarciu goście, ale Szymonik przejmuje piłkę. Zostaje jednak wykluczony. Sytuację wykorzystuje Cagalinec i Poznań remisuje 3:3. Koniec 1 kwarty.
  • 18:15 Akcja legionistów bez bramki. Przy piłce Poznań, ale Oleksów znowu nie do przejścia. Time-out dla trenera stołecznych. Do konca kwarty 42 sekundy.
  • 18:14 Rzut karny dla Poznania po przewinieniu Ślusarczyka. Strzela Bartek Kowalewski i mamy 2:3!
  • 18:13 Szybki kontratak Legii i 1:3 po strzale Durjasza
  • 18:12 Przy piłce poznaniacy, bramkarz gości broni strzał Wielogórskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.
  • 18:11 Wykluczenie Kowalewskiego, ale przewaga warszawiaków niewykorzystana.
  • 18:10 Kolejna poprzeczka poznaniaków, niecelny strzał legionistów i znowu gorąco pod bramką Oleksowa. 1:2 po strzale kapitana Różyckiego!
  • 18:08 Dwie akcje bez bramek, przy piłce Legia i 0:2 po strzale Emila Valaty
  • 18:07 Niecelny strzał Legii i przy piłce znowu Poznań. Skuteczna obrona gości.
  • 18:06 Przy piłce poznaniacy, ale Oleksów broni skutecznie. Kolejna akcja gości.
  • 18:05 Nieskuteczny strzał w poprzeczkę Legii i goście w natarciu. Wykluczenie Igora Cagalinca z Poznania i Maciej Kozera strzela 1 gola dla stołecznych.
  • 18:04 Początek 1 kwarty, wyścig po piłkę wygrywają gospodarze.
  • 18:00 Trwa prezentacja graczy obu drużyn. Na bramce Poznania Paweł Handze, Warszawy Adam Oleksów. Mecz sędziują Łukasz Król i Łukasz Czapliński.