Biofarm w play-offach!

Biofarm Basket Poznań - AZS AGH Kraków 68:58 - Poznań 18.03.2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań - AZS AGH Kraków 68:58 - Poznań 18.03.2017 r.

Początek spotkania nie zwiastował takich emocji jakie czekały na kibiców w ostatniej kwarcie meczu. Ostatecznie koszykarze Biofarmu zrewanżowali się AZS AGH za mecz w Krakowie, wygrywając 68:58! Tym zwycięstwem podopieczni Przemysława Szurka zapewnili sobie miejsce w fazie play-off.

Od początku spotkania poznaniacy gonili rywali trzy pierwsze kwarty finalnie wygrali akademicy. W trzeciej kwarcie krakowianie zdobyli aż 10 punktów przewagi. Poznaniacy jednak się nie poddali i w czwartej kwarcie zaczęli odrabiać straty i już w trzeciej minucie ostatniej odsłony udało się doprowadzić do remisu 50:50. Po skutecznej akcji Jakuba Fiszera poznaniacy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Biofarm Basket Poznań – AZS AGH Kraków 68 : 58 (19:13, 32:38, 47:50, 68:58)