Zwycięskie Akademiczki

Enea AZS Poznań - Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 - Poznań 1  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Enea AZS Poznań - Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 - Poznań 12.03.2017 r.

Rundę zasadniczą Akademiczki zakończyły zwycięstwem nad drużyną Olimpia Wodzisław Śląski 83:70. Tym samym poznanianki zajęły trzecie miejsce miejscu.

Przegrana pierwsza połowa spotkania zupełnie nie zwiastowała zwycięstwa poznanianek (32:37). Po przerwie zawodniczki Krzysztofa Dobrowolskiego były bardziej skoncentrowane, dzięki czemu poprawiły skuteczność i trzecią kwartę wygrały przewagą 11 punktów. Czwarta kwarta była bardzo dynamiczna i przyniosła prawie podwojenie wyników obu drużyn.

Najlepiej punktującymi w poznańskich szeregach były Alicja Szloser (20), Karolina Stefańczyk (9), Anita Plucińska (8).

Enea AZS Poznań – Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 (15:25, 32:37, 55:44, 83:70)

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter