Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin (mecz rewanżowy na żywo)

Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wczorajszy mecz był bardzo zacięty. W regulaminowym czasie zespołom udało się zdobyć identyczną ilość bramek. O wyniku spotkania musiały decydować rzuty karne.

Po pierwszym spotkaniu obu zespołów dwa punkty wędrują do Szczecina, a jeden pozostaje w Poznaniu. Przed meczem oba zespoły zapewniały, że walczą o komplet punktów, an razie bliżsi tego są zawodnicy Arkonii, choć Poznaniacy nie składają broni.

Przed nami dwa wymagające mecze z bardzo doświadczonym i niezwykle zdeterminowanym przeciwnikiem. Wystąpimy w naszym najsilniejszym składzie, więc poznańscy kibice mogą się spodziewać w najbliższy weekend spotkań „twardej walki” – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Waterpolo Poznań

9 - 5

Arkonia Szczecin

• MVP spotkania: Robert Sekuła, Arkonia Szczecin, Paweł Handze, Waterpolo Poznan.
  • 13:13 Szybko reagują poznaniacy-Paweł Wielogorski rewanżuje sie za stracona bramkę i wyrównuje wynik meczu -4:4
  • 13:13 Arkonia znów na prowadzeniu, jednak pilke odbierają im poznaniacy.
  • 13:12 Robert Sekuła z Arkonii Szczecin strzela na 4:3
  • 13:10 Strzał Oskara Szymonika wyrównuje mecz-3:3
  • 13:10 Poznaniacy przy pilce
  • 13:07 Szczecin w przewadze po wykluczeniu Marcina Druli
  • 13:06 Kolejna kwarta właśnie sie rozpoczyna.

• 13:03 Kończy sie druga kwarta. 2:3 Poznaniacy przegrywają jedna bramka
  • 13:02 Do konca drugiej kwarty pozostaje 40 sekund
  • 13:01 Rzut karny dla Poznania po przewinieniu Hamery. Doskonale wykorzystują te szanse poznaniacy. Bartek Kowalewski zdobywa druga bramkę dla swojej drużyny.
  • 13:00 Kilka groźnych sytuacji pod bramka Arkonii, jednak goście skutecznie sie bronia
  • 12:58 Time out i wykluczenie Nimaca
  • 12:55 Wznowienie gry
  • 12:54 Time out na prośbę drużyny ze Szczecina
  • 12:53 Rzut rożny po obroniony, strzale przez Pawła Handze
  • 12:52 Arkonia zdobywa kolejna bramkę po strzale Sekuly
  • 12:50 Doskonale spisał sie bramkarz Waterpolo Poznan- rzut karny obroniony. Po przewinieniu Roberta Sekuły, rzut karny dla poznaniakow. Strzela Tomasz Różycki, jednak Diakonow nie pozwala sie zaskoczyć.
  • 12:49 Sędzia dyktuje rzut karny dla Arkonii Szczecin
  • 12:49 Niewiele brakowało Poznaniakom,by zdobyć pierwsza bramkę w tej kwarcie.
  • 12:48 Piłka po stronie poznaniakow.
  • 12:47 Zawodnicy rozpoczynają kolejna kwarte
  • 12:45 Zakończyła sie pierwsza kwarta spotkania pomiędzy Waterpolo Poznań a Arkonia Szczecin wynikiem 1:2. Przypomnijmy, ze wczorajszy mecz zakończył sie wygrana gości.
  • 12:44 Broni Diakonov
  • 12:43 Rzut rozny
  • 12:42 Wznowienie gry.
  • 12:41 Kolejna dobra interwencja Pawła Handze. Time out na prośbę trenera poznańskiej druzyny
  • 12:40 Trudna sytuacje ratuje Paweł Handze. Mamy rzut rożny. Kolejne wykluczenie w drużynie poznańskiej-Paweł Wielogorski. Tymczasem gorąco pod bramka Waterpolo Poznań. Broni Handze. Kolejne wykluczenie -tym razem w drużynie gości (Walkowiak)
  • 12:38 Arkonia chwilowo w przewadze po wykluczeniu kapitana poznańskiej drużyny-Tomasza Różyckiego. Wykorzystują przewagę goście. Luka Nimac strzela druga bramkę.
  • 12:36 Przeciwnicy szybko wyrównują. Bramkę strzela Karol Walkowiak
  • 12:35 Wykluczenie Lawniczaka zawodnika Arkonii. Pada pierwsza bramka w tym meczu. Poznań-Szczecin 1:0
  • 12:33 Rozpoczęła sie pierwsza kwarta spotkania poznaniakow z Arkonią Szczecin. Poznaniacy przejmują pilke.
  • 12:31 Przed rozpoczęciem meczu zawodnicy uczcili minuta ciszy zmarłego niedawno zawodnika Waterpolo Poznań- Artura Wróbla
  • 12:27 Witamy serdecznie z basenu Term Maltańskich. Właśnie prezentowane sa drużyny a za chwile usłyszymy pierwszy gwizdek.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Maciej Mruk, Paweł Rękawek oraz Igor Cagaliniec.

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak