Rozbudowa Uniwersytetu Przyrodniczego

Autor: irag. Poznań, 7 Marca 2017

Rozpoczęła się rozbudowa budynku Kolegium Zembala, w którym mieści się Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego. Inwestycja będzie kosztować niemal 8.000.000,00 złotych.

Rozbudowa Kolegium Zembala to długo wyczekiwana inwestycja, nasz Wydział ma stosunkowo bardzo rozproszone zaplecze lokalowe – mówi dr hab. Tomasz Kosiada, dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – dzięki tej inwestycji studenci będą mogli mieć zajęcia w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się w odległe miejsca Poznania, a pracownicy bardziej komfortowe miejsce pracy.

Dzięki rozbudowie, a zatem nowym salom, Wydział już teraz myśli o poszerzeniu swej oferty dydaktycznej. Nowy budynek będzie miał 4 kondygnacje i 2.490 m² powierzchni całkowitej. Znajdą się tutaj sale multimedialne, czy laboratoria z profesjonalnymi stanowiskami naukowo-badawczymi. Z historycznym Kolegium Zembala połączony będzie szklanym łącznikiem.

Wokół nowego budynku zostanie zasadzonych około 50 drzew. Będą to między innymi klon pospolity czy lipa drobnolistna. Przewidziany jest również parking z którego będzie mogło korzystać 35 samochodów.

Pierwsze prace przy budowie rozpoczęły się w styczniu. Do teraz wykonane zostały już roboty ziemne, a w marcu rozpocznie się wznoszenie konstrukcji nowego obiektu.  Do końca czerwca budynek ma się już znaleźć pod dachem, a od połowy roku rozpoczną się prace wykończeniowe. Podczas prowadzenia robót, w sąsiednich budynkach będą odbywały się zajęcia dydaktyczne.

Budynek wyposażymy w energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, wysoka izolacja termiczna ścian i okien zapewni ciepło i nie dopuści do uciekania energii cieplnej płynącej z centralnego ogrzewania – mówi Radosław Niełacny, menadżer projektu z fimry Skanska – cały kompleks będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Zakończenie prac przewidziana jest na grudzień 2017 roku.  Generalnym wykonawcą jest firma Skanska, a autorem projektu studio PB Architekci. Wartość inwestycji to ponad 7.800.000,00 zł netto.

rozbudowa Kolegium Zembala

Użyte w artykule zdjęcia: Skanska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.