Biofram przełamał serię porażek

Biofarm Basket Poznań - GKS Tychy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Poprawiły się nastroje w obozie Biofarm Basketu Poznań po przełamaniu serii 3 porażek. Wszystkie niewielką różnicą punktów.

Trudno wygrywać mecze mając kontuzjowanych dwóch rozgrywających. Na szczęście wrócił Piotr Wieloch, co zaowocowało zwycięstwem. Po bardzo dobrej 1. kwarcie zespołu BBP, później spotkanie się wyrównało. Wprawdzie goście, przede wszystkim za sprawą Huberta Mazura, zmniejszyli prowadzenie drużyny poznańskiej po 3. kwarcie do 6 punktów /46:40/, ale wygrana 4. kwarta 21:17 dała ostatecznie niezwykle cenne zwycięstwo 67:57. W zespole poznańskim na wyróżnienie zasłużyli Piotr Wieloch, Filip Struski, Mateusz Bręk oraz Adam Metelski, ale również pozostali zawodnicy dorzucili swoje punkty, walnie przyczyniając się do zwycięstwa.

Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy 67 : 57 (23:10, 10:10, 13:20, 21:17)

Punkty zdobyli: dla BBP: P. Wieloch 11,1×3,6zb., M. Bręk11,5zb. F. Struski 10,2×3,9zb.,A. Metelski 9,1×3, T. Smorawiński 8,5zb.,J. Fiszer 7,1×3, M. Migała 5,5zb.,W. Frąckowiak 3, M. Kurpisz 3,1×3, dla GKS: H. Mazur 22,6×3, M. Kowalewski 14,2×3, M. Piechowicz 6, R. Basiński 5,,1×3, T. Deja 5, W. Zub 4, T. Bzdyra 1

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak