Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 24 kolejce Ekstraklasy Lech przed swoją publicznością podejmie zawodników Lechii Gdańsk. Goście są liderem ligi jednak na wyjazdach gra słabo, a Lech solidnie gra zarówno u siebie jak i terenie rywali.

Lech ostatnich trzech rywali odprawił wygrywając 3:0. Lechia z pewnością nie będzie miała dzisiaj łatwego zadania.

KKS Lech Poznań

1 - 0

Lechia Gdańsk

• 19:57 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych! Następne spotkanie Lech rozegra 11 marca w Gdyni, gdzie zagra z miejscową Arką.
  • 19:54 Tylko Lukas Haraslin pozostał jesz ze na murawie by pogratulować rywalom wygranej - reszta jego kolegów czym prędzej uciekła do szatni. I mają powody. Ich gra była dzisiaj bardzo słaba, a rekompensowali to sobie faulami. Niemniej jednak, 32 tysiące kibiców obejrzało dzisiaj bardzo emocjonujące spotkanie, w którym Lech ponownie odprawia rywala z kwitkiem. Lech wygrał 1:0!
  • 90+6 Koniec meczu! Poznaniacy wpadają sobie w ramiona ciesząc się ze zwycięstwa!
  • 90+5 Wydawało się, że ta kontra musi zakończyć się golem... ale nie. Poznaniacy strzelali trzy razy o za każdym razem piłka trafiała w obrońców.
  • 90+3 Rzut wolny dla gości na połowie Lecha i ogromne oklaski dla Putnocky'iego za obronę!
  • 90+1 Minimalnie pomylił się Jevtić strzelając z wolnego. szwajcar chciał wpakować piłkę do siatki okienkiem ale niestety futbolówka wylądowała na górnej siatce.
  • 90' Żółta kartka dla Rafała Janickiego za faul na Kownackim.
  • 90' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Makuszewski może i miał dobry pomysł zagrywając przed siebie do Jevtića ale zaskoczył tym podaniem szwajcara, który miał pretensje do kolegi o to podanie.
  • 88' Gra się zaostrza. W ostatnich minutach pełno jest przepychanek na granicy przepisów.
  • 84' Wznowienie Lecha. Z rzutu rożnego wrzutka w pole karne. Do piłki dopadł Kownacki i obracając się dostrzegł Trałkę przy dalszym słupku gdzie zagrał piłkę. Szkoda, ze nie udało się skierować piłki do bramki.
  • 84' Kownaś blisko zdobycia bramki... ale jest rożny!
  • 83' Lechia: Slavchev za Borysiuka
  • 81' Lech: Kownacki za Robaka
  • 81' Lechia: Haraslin za Wojtkowiaka
  • 79' Robakowi prawie udało się obiec obrońców by oddać strzał ale Kuciak był szybszy.
  • 76' Chwilę wcześniej po faulu Kuświka kartką został także Bednarek.
  • 76' Kuświk dostaje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę! I jeszcze kolejny zawodnik gości wylatuje z kartką, jest nim Sławek Peszko. Do tego z ławki z czerwoną kartką wylatuje rezerwowy bramkarz Lechii, Milinkovic-Savic.
  • 74' Lech: Gajos za Trałkę
  • 73' Kuświk fauluje Tetteha w polu karnym za co zostaje ukarany żółta kartką.
  • 73' Płaskie podanie w pole karne Wawrzyniaka zatrzymane przez Kędziorę.
  • 72' Dawno przy Bułgarskiej nie było tylu kibiców. Jest ich dzisiaj aż 31281.
  • 70' Lech: Jevtić za Majewskiego
  • 69' Gooool! Znowu strzelają na raty poznaniacy! Majewski strzela z około 16 metrów ale niezbyt dokładnie. Po chwili ten sam zawodnik po odbiciu piłki od Kuciaka pakuje futbolówkę do siatki! Wynik 1:0
  • 68' Krótko trzymany Peszko przez Kędziorę nie może za bardzo pograć.
  • 67' Goście mogli zagrozić bramce Lecha ale jedno niedokładne podanie i grę z wyrzutu z autu wznawiać będzie Kolejorz.
  • 65' Lechia: Paxiao za Van Kessel
  • 63' Na raty ale w końcu piłka w siatce! Wpierw zdaje się Pawłowski przewrócił się w polu karnym gości. Po chwili Kuciak rozciągnął się w bramce broniąc lecącą piłkę, którą odbił. Dopadł do niej Robak i wpakował do bramki! Ale niestety gol nie został uznany.
  • 61' Na dobrej pozycji Robak! Napastnik jednak był zwrócony tyłem do bramki i nie zdołałby się odwrócić, mając za sobą dwóch obrońców. dodatkowo, zdaniem sędziego, był na spalonym.
  • 59' Gdyby Robak był krok dalej to pewnie by strzelał. Odegrał tylko piłkę do dobiegającego Tetteha, który strzelił sprzed pola karnego. Ganijczyk niestety skiksował i po strzale sam nie mógł uwierzyć, że nie skierował piłki w stronę bramki.
  • 57' Dobrze zapowiadająca się akcja Lecha. Dalekie podanie prawą stroną do Pawłowskiego, który dobrze zauważył po drugiej stronie boiska Robaka. O ile przerzutka do napastnika była skuteczna, to już jego odegranie do Majewskiego niestety już nie.
  • 57' Trałka ukarany za faul.
  • 55' Strzał z rzutu wolnego odbija się od muru obrońców ale piłka leci w stronę bramki, gdzie próbuje jeszcze dobiec do niej Kędziora, Jednak poznańskiego obrońcę ubiegł Kuciak.
  • 54' Tetteh także ukarany żółtą kartką.
  • 54' Żółta kartka dla Rafała Wolskiego za ostry faul na Makuszewskim.
  • 53' Na telebimach ukazał się były trener Lecha, Mariusz Rumak.
  • 50' Kuciak ukarany kartką przed wznowieniem gry z rzutu rożnego.
  • 50' Trałka co sił w nogach goni za piłką do prawego rogu przed pola karnego! nie udało mu się strzelić ale jest rożny!
  • 49' Wolej Pawłowskiego zatrzymany przed obrońcę!
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 18:46 Oj gorąco na boisku! Nenad Bjelica podszdedł do Milosa Krasica, któremu miał coś bardzo ważnego do wyjaśnienia. Zanosiło się na coś poważniejszego, bo pozostali zawodnicy obu drużyn doskoczyli, by bronić swoich.
  • 45' Nie udało się wznowić gry. koniec pierwszej części.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 43' Piłka przejęta na połowie Lecha przez Trałkę. Szybkie podanie do Pawłowskiego, ten przebiegł z piłką na pole gości i podał Majewskiego, a ten do Makuszewskiego, który chcąc zaskoczyć przeciwników oddał strzał pod takim kontem, że obracając się upadł.
  • 41' Nawet my ze swojego stanowiska prasowego zrozumieliśmy ostrzeżenie sędziego Marciniaka skierowane do trenera Lechii, Piotra Nowaka. Sędzia pouczył trenera, że jeżeli jeszcze raz wyjdzie po za wyznaczony dla siebie obszar zostanie wyrzucony na trybuny.
  • 40' Groźnie przed bramką Putnocky'iego ale sprawę, nie bez problemów, wyjaśniają obrońcy.
  • 39' Piłkarze Lechii przy piłce i znowu słychać gwizdy. Dlaczego? Bo zdaje się, że Gdańszczanie grają mocno na czas. Parę chwil wcześniej, Dusan Kuciak, nie spieszył się ze wznowieniem gry, a teraz przygotowania do rzutu rożnego gości trwają jak przygotowania do ślubu.
  • 38' Wolski strzela z dystansu, Putnocky broni ale wybija na rzut rożny.
  • 36' Wilusz i Kostevych zderzyli się głowami na środku boiska, przy linii autowej. Szczęśliwie obaj są już ponownie na boisku.
  • 35' Kostevych obiega pole karne by pokazać się Majewskiemu, który podaje za jego plecy...
  • 32' Oj nerwowo w Lechii. Majewski na dalekim spalonym, a Kuciak wybiega z pola karnego mimo gwizdka sędziego.
  • 30' Krótko rozegrany rożny przez gości. Na murawie, po zderzeniu z jednym z zawodników leżał Wilusz. Jednak wszytko wygląda na to, że nic poważnego się nie stało.
  • 28' Rajd Majewskiego na pole karne zakończony prawie udanym podaniem do Pawłowskiego. Chwilę później jeszcze pretensje do skrzydłowego Lecha miał Dusan Kuciak, który próbując wygarnąć piłkę zderzył się z Pawłowskim. Sędzia odgwizdał tylko faul.
  • 28' Wilusz leżąc w polu karnym wygarnia nogą piłkę spod nóg zaskoczonego zawodnika gości i wybija daleko poza pole karne.
  • 27' Kostevych zatrzymuje strzał Wolskiego ale ten nadal próbuje w polu karnym ograć obrońców i dojść do Putnocky'iego.
  • 23' Kostevyvh i Pawłowski odepchnęli jednego z zawodników gości od pola karnego Lecha.
  • 17' Beeednarek z bliska w poprzeczkę! Ale był na spalonym.
  • 17' Znowu Robak rozdaje karty w polu karnym! Tym razem raczej niezadowolony z jego wyboru będzie Majewski, bo piłka poleciała do Pawłowskiego, który nie zdołał za bardzo zagrozić bramce.
  • 14' Wydawało się, że Robak zagra na prawą stronę pola karnego ale nie! On zagrał przed siebie do wbiegającego na wprost bramki Pawłowskiego! Niestety Pawłowski chyba nie spodziewał się tego podania i co prawda strzelił ale wprost w wybiegającego do niego Dusana Kuciaka.
  • 13' Nunes Wyprzedził w powietrzu Pawłowskiego. A wydawało się, że może być z tego bramka.
  • 10' Pełne trybuny przy Bułgarskiej. Aż miło popatrzeć! Szkoda, że nasz internet tak przerywa. I niestety pierwszych 10 minut nie byliśmy w stanie Wam zrelacjonować.

• 17:57 Drużyny wyszły już na murawę
  • 17:50 Kibice dojeżdżają j na Bułgarska, jest coraz tłocznej.

• 17:45 Dzień dobry. Duże oczekiwania i spodziewane zacięta walka po obu stronach boiska. Czwarty Lech podejmuje lidera ligi, Lechię Gdańsk.