PP: 3-0 z Pogonią!

Puchar Polski: Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Bardzo pewne i solidne zwycięstwo Lecha w Pucharowym spotkaniu z Pogonią. Szczecinianie musieli uznać wyższość Lecha praktycznie na każdym polu i tak jak w piątek, dzisiaj przegrali 3:0.

Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz. Można powiedzieć, że druga połowa była lepsza i stwarzaliśmy sobie dogodniejsze okazje. Możemy być zadowoleni – trzeci mecz i kolejne trzy zdobyte bramki. Musimy być jednak skupieni i dalej ciężko pracować, ponieważ przed nami spotkanie rewanżowe. Jestem zadowolony z wyniku, z gry i z tego z jaką drużyna motywacją zagrała dzisiaj – podsumował mecz Nenad Bjelica.

Jedyna bramka zdobyta w pierwszej połowie zaczęła się od przerzucenia piłki przez Jevtića do Pawłowskiego, ten minął Rapę i uderzył obok interweniującego Słowika, który nie miał większych szans na obronę. Niespełna 50 sekund po wznowieniu spotkania, Lech mógł podwyższyć prowadzenia kiedy Majewski zagrał do niepilnowanego Pawłowskiego. Niestety słaby strzał skrzydłowego nie mógł zaskoczyć bramkarza gości. Pawłowski naprawił swój błąd w 53 minucie, kiedy przyjął wybitą przez kolegę z autu piłkę, minął dwóch rywali i podał do Kownackiego. Napastnik Kolejorza znalazł się w świetnej sytuacji i bez większych problemów pokonał bramkarza Pogoni. Chwilę później, w 66 minucie po rzucie wolnym Majewskiego było już 3:0. Bramkę zdobył Nielsen.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: Pawłowski (33), Kownacki (53), Nielsen (66)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter