DLA STUDENTA

5 miejsce juniorek Enea AZS

Enea AZS Poznań - ŁKS SMS Łódź  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Zwycięstwem nad Politechniką Gdańską juniorki starsze Enea AZS zapewniły sobie 5 miejsce w Polsce.

Juniorki Enea AZS

Akademiczki w turnieju na 4 spotkania przegrały tylko 1 mecz, jednak nie zdołały awansować do finałowej czwórki, ponieważ przegrały z VBW GTK Gdynia o jeden punkt za dużo!

Poznańskie koszykarki mogły “bezpiecznie” przegrać trzecie spotkanie 13 punktami, a niestety przegrały 14 – 52:66. Fakt ten spowodował, że 3 zespoły w grupie B miały po 2 zwycięstwa: Gdynia, Aleksandrów Łódzki i Poznań, i małe punkty decydowały o awansie. Niestety to właśnie akademiczki nie awansowały do finałowej “czwórki” i przyszło im walczyć o 5 miejsce w turnieju.

Brak awansu do finałowej czwórki mógł “podciąć skrzydła” poznaniakom. Akademiczki przystąpiły do zawodów skoncentrowane, jednak nie wszystko od początku meczu im wychodziło. Grały chaotycznie i nieskutecznie. Pozwalały na łatwe punkty Gdańszczankom i pierwszą kwartę przegrały 1 punktem. W drugiej uporządkowały nieco grę i na przerwę schodziły z 5 punktową przewagą.

W drugiej połowie wynik cały czas oscylował wokół remisu. Jeden i drugi zespół seriami zdobywał i tracił punkty. Dopiero pod koniec czwartej kwarty akademiczki “odskoczyły” na kilkanaście punktów i bezpiecznie doprowadziły zwycięstwo do końca meczu.

Enea AZS Poznań-Politechnika Gdańska 73:62 (13:14, 20:14, 19:13, 21:21).

Enea AZS: Aleksandra Zięmborska 19, Alicja Szloser 13, Marta Nowicka 12, Martyna Kotula 9, Kinga Banach 7, Liliana Banaszak 6, Karolina Stefańczyk 5, Agata Siwińska 2, Anita Plucińska, Monika Ziobro, Aleksandra Piasecka.
Politechnika: Katarzyna Śmietańska 17, Martyna Pyka 11, Oliwia Radoń 9, Natalia Ławicka 9, Karolina Brzozowska 8, Oliwia Plener 6, Marta Wrzochal 2, Katarzyna Tomaszewska, Karolina Skonka, Kinga Jaroszewska, Zofia Korczak-Komorowska, Anna Górska.

MVP meczu została Aleksandra Zięmborska: 19p. (15/7 z gry 47%) 12 zb. (8 atak, 4 obrona), 4 przechwyty, 23 eval. MVP turnieju zespołu Enea AZS została rozgrywająca Martyna Kotula: 55p. (14 na mecz), 11 zbiórek (2,75 na mecz), 15 asyst (3,75 na mecz), 46 eveal (11,5 na mecz).

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak, Monika Sibora