Futsal: AZS UAM poza finałową czwórką

UAM Poznań - LEX Kancelaria Słomniki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niespełna minuty zabrakło poznaniankom, żeby walczyć w dogrywce o finałową czwórkę w rewanżowym meczu fazy play-off Ekstraligi Kobiet. Pierwszy mecz rozgrywany tydzień temu w Słomnikach zakończył się remisem 1:1. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (0:1).

Tą był pech, kiedy w ostatniej minucie meczu przy stanie 1:1, Laura Czudzińska będąc na inii strzału zmieniła tor lotu piłki kopniętej przez gości i posłała ją wprost do Naszej bramki.

Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. no i tak się dzisiaj stało. Mieliśmy swoje szanse, Lex też je miał, natomiast w drugiej połowie mieliśmy 300% sytuacje i nie wykorzystaliśmy żadnej. Taki jest sport, zabrakło nam odrobiny szczęścia – mówił po spotkaniu trener AZS UAM Poznań Wojciech Weiss

Spotkanie było bardzo zacięte, gdyby remis utrzymał się do końca spotkania, to mogliśmy liczyć na dogrywkę. Pierwsza odsłona spotkania była nieco nerwowa, i goście szybko popełnili 5 fauli dając poznaniankom dwukrotnie możliwość wykonania przedłużonego rzutu karnego. Żadnego z nich akademiczki nie wykorzystały. W drugiej połowie pechowy strzał i samobójczy gol przekreślają szansę walki o złoto Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Podeszliśmy do tego meczu bardzo poważnie – między innymi przyjechaliśmy już wczoraj do Poznania. Na dwie minuty przed końcem spotkania wziąłem czas, żeby uspokoić dziewczyny i prosiłem, je o to by rozgrywały akcje długo i precyzyjnie. A samobójczy gol, jest po prostu konsekwencją naszej gry – mówił Miłosz Kocot, trener gości.

KU AZS UAM Poznań – LEX Kancelaria Słomniki 1:2 (0:1)
Bramki: Adrianna Sikora (22. minuta) – Adrianna Sobolewska (15. minuta), Laura Czudzińska (gol samobójczy 39. minuta)
Żółte kartki: Marta Zielińska – Weronika Żak, Katarzyna Tatruch

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter