Biofarm Basket Poznań przegrał z Pogonią Prudnik

Biofarm Basket Poznań - Meritumkredyt Pogoń Prudnik  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Nie udało się zespołowi Biofarm Basketu Poznań kontynuować serii zwycięstw. W spotkaniu 1. ligi koszykówki męskiej BBP potknął się na drużynie Pogoni Prudnik.

Zawodnicy poznańscy dobrze weszli w mecz wygrywając 1. kwartę 24:11, natomiast fatalnie wypadli w 2. kwarcie przegrywając aż 25:9. Po przerwie gracze poznańscy odrobili straty i po 3. kwarcie prowadzili 48:47. Gdy w 4. kwarcie ich prowadzenie wzrosło do 8 punktów /55:47/ pojawiła się szansa na zwycięstwo, jednak od tego momentu gra poznańskiego zespołu wyraźnie się załamała. BBP miał problemy ze zdobywaniem punktów oraz popełnił kilka fatalnych błędów w ataku. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się goście wygrywając całe spotkanie 65:62.

Niewątpliwie, wpływ na przeciętny występ zespołu z Poznania miał udział 6 zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów U20, co zdecydowanie zakłóciło rytm treningowy. Poza tym, ze względu na kontuzje, tygodniową przerwę w treningach mieli M. Bręk i P. Wieloch.

Biofarm Basket Poznań – Meritumkredyt Pogoń Prudnik 62 : 65 (24:11, 9:25, 15:11, 14:18)

Punkty zdobyli: BBP: M. Bręk 12, 2×3, 6zb., J. Fiszer 10, 2×3, 6zb., F. Struski 9,1×3, 8zb., A. Metelski 7,7zb.,P. Wieloch 7,1×3, T. Smorawiński 6, M. Migała 4, Sz. Ryżek 3,1×3, M. Kurpisz 2, P. Stankowski 2, Pogoń: T. Prostak 13,1×3, A. Mroczek-Truskowski 11,3×3, G. Mordzak 10,9zb., T. Nowakowski 10, P. Norweski 10, 7zb.,P. Bogdanowicz 7, 1×3, M. Krawiec 4

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, Ewelina Jaśkowiak