KLZ: WKS Grunwald bliżej srebra

Autor: bigbiciq. Poznań, 16 Lutego 2017

Dziewiąte zwycięstwo odnieśli w środowy wieczór zapaśnicy AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski i zapewnili sobie mistrzowski tytuł w premierowym sezonie Krajowej Ligi Zapaśniczej. W innym bardzo ciekawym spotkaniu WZS WKS Grunwald Poznań pokonał Unię Racibórz. Tym samym rywalizacja o drugie miejsce w Krajowej Lidze Zapaśniczej toczyć się będzie do ostatniej kolejki. Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli zawodnicy AZ Supra Brokers Wrocław, którzy okazali się lepsi od AKS-u Białogard.

W Poznaniu trzeci w tabeli Grunwald pokonał wicelidera Unię Racibórz 6:4. Po sześciu walkach goście, którzy skutecznie wykorzystali jokera, prowadzili 4:3. Jednak w ostatnich trzech pojedynkach zdecyowanie tryumfowali poznaniacy, wszyscy przed czasem. Najmocniejszym atutem Grunwaldu były kobiety, z brązową medalistką z Rio Moniką Michalik na czele. Po tym zwycięstwie Grunwald zbliżył się do Unii w tabeli na jeden punkt. Biorąc pod uwagę, że zespół z Raciborza za tydzień czeka bardzo trudny pojedynek z nowym mistrzem Polski, poznaniacy mają sporą szansę na zdobycie wicemistrzostwa.

W tabeli KLZ prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw (27 pkt). Wiceliderem jest Unia Racibórz (19 pkt), a kolejne miejsca zajmują Grunwald Poznań (18 pkt), AKS Bialogard (9 pkt), AZS AWF Warszawa (4 pkt) oraz AZ Supra Brokers Wrocław (3 pkt).

WKS GRUNWALD POZNAŃ – UNIA RACIBÓRZ 6-4 (22-13)

zapasy kobiet:
53 kg: Katarzyna Krawczyk – Paula Kozłow 3-0 (6-0)
63 kg: Monika Michalik – Agnieszka Król 3-0 (8-0)
75 kg: Agnieszka Wieszczek-Kordus – Patrycja Sperka 4-0 (8-0)

styl wolny:
65 kg: Kamil Kostrubiec – Patryk Ołenczyn (J) 1-4 (2-11)
86 kg: Michał Pietrzak – Andrzej Sokalski 3-1 (5-3)
125 kg: Maciej Balawender – Kamil Wojciechowski 4-0 (8-0)

styl klasyczny:
59 kg: Sebastian Nowicki (J) – Dawid Ersetic 0-4 (0-8)
75 kg: Jakub Tim – Tsimur Berdyieu 0-4 (0-8)
98 kg: Tadeusz Michalik – Aleksander Kroczak 4-0 (8-0)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Lepszykomentarz