Kinowa, antywalentynkowa noc grozy!

Autor: irag. Poznań, 11 Lutego 2017

Choć walentynki zdobyły serca wuchty wiary, to nie wszyscy ulegli czarowi tego święta zakochanych. Właśnie z myślą o nich powstała nowa, świecka tradycja, jaką jest kinowa Antywalentynkowa Noc Grozy.

W pierwszy piątek po walentynkach masz okazję odciąć się od różu, pluszu i serduszek – wyjaśnia Ania Winsz, jedna ze współorganizatorek nocnego maratonu filmowego.

Na dużym, kinowym ekranie będziemy mogli wspólnie obejrzeć najlepsze i najbardziej mroczne filmy grozy, które weszły do naszych kin przez kilka ostatnich tygodni.

Strach i przerażenie zamiast kolejnej historii o wielkiej miłości z happy endem – dodaje Ania Winsz – ten maraton jest dla wszystkich, którzy kochają się… bać!

Ta pełna noc grozy w kinie odbędzie się w pierwszy piątek po walentynkach, czyli 17 lutego. Zobaczymy premierowo mroczny thriller Verbinskiego Lekarstwo na życie, niepokojącą i wstrząsającą Autopsję Jane Doe, fundujący ostrą jazdę bez trzymanki Zombie Express oraz przerażający i zaskakujący Lament.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 24,00 do 33,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas na fb.com/lepszypoz, twitter@lepszyPOZNAN oraz na Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc grozy – Antywalentynki zapraszamy do Multikina Malta w piątek 17 lutego od godziny 22:00.

Lekarstwo na życie

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Lekarstwo na życie – Wciągający i przerażający thriller nagrodzonego Oscarem Gore Verbinskiego twórcy Piratów z Karaibów.

Młody i ambitny pracownik wielkiej korporacji ma za zadanie przywieźć szefa firmy z ośrodka odnowy biologicznej. Tajemniczy kurort jest malowniczo położony wśród urokliwych krajobrazów szwajcarskich Alp i oferuje cudowne lekarstwo na wszystkie problemy współczesnego świata. Na miejscu bohater odkrywa, że pozornie idylliczne SPA nie jest tym, co sobie wyobrażał, poznaje mroczne sekrety i staje do walki o życie oraz zdrowie psychiczne. Niezwykle mroczny i zagadkowy film, który trzyma w ciągłym napięciu aż do ostatniej minuty seansu.

Lekarstwo na życie

Autopsja Jane Doe – Tajemniczy dreszczowiec w reżyserii twórcy Łowcy Trolli, który łączy w sobie elementy z różnych gatunków horroru.

Jane Doe – tak w policyjnym żargonie określa się niezidentyfikowane zwłoki kobiety. I to od nich rozpoczyna się tajemnicza i makabryczna historia. Odnalezione na odludziu ciało pięknej dziewczyny nie wskazuje na naturalną śmierć ofiary. Sprawą zajmują się dwaj wybitni patolodzy sądowi – ociec i syn, najlepsi specjaliści w mieście, którzy mocno wierzą w potęgę ludzkiego rozumu i nauki. Z czasem docierają do prawdy przeczącej ich przekonaniom, rozpoczyna się niepojęty koszmar, z którego już nie ma odwrotu. Niepokojący i wciągający film, który z minuty na minutę zwiększa dawkę grozy i wystawia na próbę wytrzymałość widza.

Autopsja Jane Doe

Zombie Express – Wciągający Największy hit koreańskiego kina 2016, który trafił do dystrybucji kinowej w ponad 150 państwach i który okrzyknięty został jednym z najlepszych horrorów 2016 roku.

Seok Woo jest przepracowanym managerem w dużej korporacji w Seulu. Żona od niego odeszła, a z córką ma słabe relacje. Dziewczynka woli spędzić swoje urodziny w towarzystwie matki mieszkającej w innym mieście, w związku z czym Seok Woo postanawia odwieźć ją tam osobiście. Gdy ruszają w drogę szybkim pociągiem KTX, w kraju wybucha epidemia zombie. Wkrótce zarażone ofiary trafiają również do pociągu i jazda przeradza się w koszmarną walkę o przetrwanie. Czy zombie okażą się największym zagrożeniem dla pasażerów? To film, który napawa lękiem, a przy tym skrywa głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu i opowieść o poświęceniu w czasie apokalipsy.

Zombie Express

Lament – Nieoczywiste i zaskakujące kino, które łącząc ze sobą różne konwencje od satanistycznego horroru, przez kryminał policyjny, aż po elementy czarnej komedii.

W spokojnej wiosce dochodzi do szokujących morderstw, w dodatku część mieszkańców przejawia symptomy tajemniczej choroby, która prowadzi do szaleństwa. Trwa dochodzenie, na którego czele stoi zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia skomplikowanej sprawy, zniszczony rutyną Jong-goo. Wkrótce śledztwo staje się dla niego niezwykle ważne, ponieważ jego córka zaczyna zdradzać oznaki opętania. Sytuacja wymyka się spod kontroli, dzieją się dziwne i niewytłumaczalne zdarzenia, a Jong-goo musi skonfrontować się z potężnymi mocami. Klimatyczny film, który robi piorunujące wrażenie, stopniowo buduje napięcie i zaskakuje zapierającym dech zwrotem akcji.

Lament

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Lepszykomentarz