Czeka nas najazd 40 tys. fanów fantastyki!

Autor: miarecki. Poznań, 6 Lutego 2017

Do rozpoczęcia XVII edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostało mniej, niż 90 dni, ale fani czas do następnej edycji odliczają już po zakończeniu poprzedniej. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się imponująco!

Pyrkon 2015

Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 28-30 kwietnia znów odwiedzone zostaną przez fanów fantastyki z całej Polski. Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – w ubiegłym roku Festiwal gościł ponad 40 000 uczestników.

By przyjąć tak ogromną rzeszę odwiedzających, na obecną edycję przygotowano dwanaście pawilonów targowych, w których znajdować się będzie ponad trzydzieści sal programowych. Atrakcje będą czekać na uczestników codziennie – od piątku do niedzieli – przez całą dobę, co daje ponad 800 godzin programu.

Wśród potwierdzonych gości Pyrkonu znajdują się między innymi: James Tynion IV, scenarzysta komiksów o Batmanie, Mike Pondsmith, projektant gier fabularnych takich, jak Cyberpunk, Michał Cetnarowski, pisarz fantasy i science fiction, dziennikarz i tłumacz, a także Robert M. Wegner – jeden z czołowych polskich pisarzy fantasy.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, materiały informacyjne

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.