Remis Warty z ŁKS Łódź

Warta Poznań -Błękitni Stargard Szczeciński  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Warta Poznań zremisowała w kolejnym sparingu w 2017 roku. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Petra Nemca był ŁKS Łódź. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zobaczyliśmy w 34 minucie gry. Przed polem karnym ŁKS Łódź został sfaulowany jeden z piłkarzy Zielonych. Piłkę na 20-tym metrze ustawił Michał Ciarkowski, który precyzyjnym strzałem pokonał Kazimierczaka.

ŁKS Łódź parę razy zagroził bramce Warty Poznań, jednak żaden z ich strzałów nie zagroził bramce strzeżonej przez Tomasza Laskowskiego. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Warty Poznań pierwszy raz w 2017 roku znalazł się Bartosz Kieliba, który od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją.

Druga część meczu dostarczyła więcej bramek. Najpierw do wyrównania doprowadził Golański, zrobił to oddając pewny strzał z wapna, po podyktowanym rzucie karnym.

Dwie minuty później Warta Poznań znów była na prowadzeniu. Najpierw na bramkę strzelał Dominik Chromiński. Jego uderzenie obronił bramkarz rywali, który oddał piłkę jednemu z obrońców ŁKS-u. Podanie to przejął Krzysztof Biegański, który wyszedł sam na sam z goalkeeperem zespołu z Łodzi i strzelił na 2:1.

Niestety bramka Biegańskiego nie okazała się tą zwycięską, bowiem w 72 minucie meczu ponownie ŁKS Łódź doprowadził do wyrównania. Tym razem strzelcem okazał się Radionov.

Kolejny mecz Warta Poznań rozegra w sobotę o 14:00. Rywalem Zielonych będzie Polonia Środa Wielkopolska.

Warta Poznań 2:2 (1:0) ŁKS Łódź
1:0 – 34’ Ciarkowski
1:1 – 64’ Golański (karny)
2:1 – 66’ Biegański
2:2 – 72’ Radionov

[tekst: Michał Wieczorek, Warta Poznań]

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak