Niezwykły koncert Grzegorza Turnaua

Autor: irag. Poznań, 3 Lutego 2017

Grzegorz Turnau wystąpi w Poznaniu w walentynki, a to dla wuchty wiary dzień szczególny. Święto zakochanych nie jest jednak powodem, dla którego koncert tego artysty będzie niezwykły. Bejmy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na budowę  ośrodka dla niesamodzielnych dorosłych osób z autyzmem.

Dlatego wraz z Fundacją Dom Autysty z Poznania, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Tym bardziej, że występy Grzegorza Turnaua są zawsze wspaniałym przeżyciem.

Podczas poznańskiego koncertu będzie można usłyszeć piosenki z wszystkich 16 dotychczas wydanych płyt artysty – zapowiadają organizatorzy.

Grzegorz Turnau to pianista, wokalista i poeta, czołowy polski wykonawca poezji śpiewanej. Jest związany z Krakowem, co wyraźnie słychać w jego utworach. Najbardziej znane to Znów wędrujemy, Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Pamięć, Bracka, czy Bombonierka. Ten ostatni wykonany w duecie Basią Stępniak-Wilk.

Fundację Dom Autysty założyli rodzice nastolatków z autyzmem. Chcą zebrać bejmy na budowę pierwszego w Poznaniu ośrodka dla niesamodzielnych dorosłych osób z autyzmem. Ma się w nim znaleźć miejsce dla 11 dzieci z autyzmem z Poznania. Dzięki temu ich rodzice będą spokojni o ich przyszłość.

Nasza placówka będzie otwarta także na inne dorosłe osoby z autyzmem – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji – chcemy prowadzić dzienne zajęcia dla znacznie większej grupy osób z Poznania i okolic, wspierać w znalezieniu pracy tym, którzy będą w stanie ją podjąć, animować życie kulturalne ludzi z autyzmem.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony właśnie na ten cel, stąd nazwa wydarzenia Koncert dla Domu.

Koncert Grzegorza Turnaua odbędzie się w Sali Ziemi we wtorek 14 lutego o godzinie 20:00. Bilety na koncert kosztują 80, 100 lub 170 złotych w zależności od wybranego miejsca.

Zakopower & Turnau (16.06.2015) Sala Ziemi

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.