Kolejne zwycięstwo koszykarzy Biofamu

Biofarm Basket Poznań - GKS Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Biofarmu Basket. W Hali Politechniki pokonali Kotwicę Kołobrzeg 65:59. Początek spotkania upłynął bez zbędnych emocji na parkiecie. Mimo lepszego otwarcia gości, zawodnicy BBP konsekwentnie budowali swoją przewagę. Pod koszem wyróżnił się Adam Metelski, który tylko w pierwszej kwarcie zdobył 8 punktów.

Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa

W drugiej kwarcie goście doprowadzili do remisu i pod koniec pierwszej połowy udało im się wyjść na 6-cio punktowe prowadzenie. Dobrą zmianę zrobił za to Szymon Ryżek, który przełamał nieco złą passę niecelnych trójek. Ponownie na poznańskim parkiecie mogliśmy oglądać nerwową końcówkę.

Druga połowa upłynęła koszykarzom BBP pod znakiem nadrabiania strat. Ku uciesze kibiców Mateusz Bręk ani chwili nie wahał się z decyzją, by zapakować piłkę do kosza, gdy tylko nadarzyła się do tego okazja. Double-double zaliczył Adam Metelski (10 pkt, 14 zb.), a najskuteczniejszym zawodnikiem Biofarm Basketu był Filip Struski, który pociągnął zespół w końcówce.

Przez całe spotkanie mizernie wyglądała skuteczność poznaniaków – za 3 punkty – jedynie 5/21. Zdecydowanie lepiej zawodnicy Biofarmu wypadli w punktach drugiej szansy. Wykorzystali ich 18, przy zaledwie 2 Kotwicy. Górą byli też w zbiórkach – mieli ich aż 49 przy 28 przeciwnika.

Biofarm Basket Poznań : Kotwica Kołobrzeg – 65 : 59 (16:11, 9:20, 15:10, 25:18)

BBP: Struski 17 (2×3), Wieloch 13, Metelski 10, Bręk 9, Ryżek 8 (2×3), Kurpisz 5 (1×3), Stankowski 2, Fiszer 1. Grali również Smorawiński, Migała i Gruszczyński.

Kotwica: Przyborowski 17 (3×3), Bodych 15 (1×3), Suliński 11 (2×3), Dzierżak 7, Pawłowski 6, Grujić 3, Dobriański 0, Hanke 0, Mieczkowski 0.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter