Futsal: AZS UAM Poznań wraca na pierwsze miejsce

AZS UAM Poznań - Unifreeze Górzno  Foto: Ewelina Jaśkowiak

W 9. kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet e spotkaniu pomiędzy KU AZS UAM Poznań – KS Unifreeze Górzno lepsze okazały się poznanianki i wygrały 6:1 (1:0).

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Na uznanie zasługuje Paulina Pilecka z Unifreeze za dzielne stawianie oporu poznaniankom aż do 20. minuty meczu. W drugiej połowie doświadczenie poznanianek wzięło górę nad emocjami i pozwoliło rozpocząć strzelecki festiwal. Kończąc spotkanie wynikiem 6:1

Do przerwy mecz był był bardzo wyrównany. Choć uważam, że byliśmy mocno nieskuteczni. Za to druga połowa już zdecydowanie była pod nasze dyktando – mówił Wojciech Weiss, trener AZS UAM Poznań.

W chwili obecnej poznanianki są na pierwszym miejscu tabeli ex aequo z zespołem AZS AWF Warszawa. W najbliższą niedzielę czeka nas spotkanie, które wskaże lidera tabeli. W grudniowym spotkaniu obu zespołów lepszy był AZS UAM Poznań wygrywając z AZS AWF Warszawą 5 : 2