Biofarm Basket – skuteczna walka do końca

Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Za sprawą Biofarm Basketu Poznań zawodnicy Spójni doznali pierwszej porażki na swoim boisku w tegorocznym sezonie rozgrywek 1. ligi koszykówki męskiej. Mecz od pierwszej chwili był niezwykle wyrównany.

Biofarm Basket - Spójnia StargardPrawie 40 minut trwała zaciekła, wyczerpująca rywalizacja, a przewaga żadnej z drużyn nie była większa od 5 punktów. Najczęściej na tablicy widniał wynik remisowy. W czwartej kwarcie w 8:33 minucie zespół poznański wyszedł na prowadzenie 1 punktem i tego prowadzenia już nie oddał do końca meczu, chociaż spotkanie w dalszym ciągu było bardzo wyrównane.

Dopiero w ostatnich, niecałych 2 minutach poznaniacy zwiększają prowadzenie, aby ostatecznie zwyciężyć z przewagą 9 punktów. Wyrównany charakter spotkania potwierdzają również statystyki, w których zróżnicowane osiągnięcia notujemy tylko w skuteczności rzutów za 2, na korzyść graczy BBP oraz za 3, na korzyść zawodników Spójni.

Spójnia Stargard – Biofarm Basket Poznań 62:71 (20-20, 12-10, 16-21, 14-20)

Punkty zdobyli: BBP – M. Bręk 14,6zb.,F. Struski 12, 8 zb., M. Migała 10, J. Fiszer 10, 5zb., P. Wieloch 10, 2×3, A. Metelski 8, 1×3, T. Smorawiński 4, D. Gruszczyński 2, P. Stankowski 1, Spójnia – K. Pytyś 12,7zb., M. Dymała 12, 2×3,10zb., H. Pabian 11,1×3,6zb., M. Raczyński 9,3×3, D. Janiak 6, P. Śpica 6, 2×3, W. Fraś 2, P. Lewandowski 2, P. Bodych 2.