Derby Poznania dla MUKS-u

Derby Poznania: MUKS Pomarańczarnia Poznań - ENEA AZS Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niestety nie udało się zwyciężyć akademiczkom w derbowym meczu z MUKSem Poznań i po bardzo zaciętym meczu przegrały 1 punktem. MUKS Pomarańczarnia – Enea AZS 48:47.

Wynik meczu był bardzo niski co świadczy o bardzo zaciętym boju, ogromnym stresie zawodniczek i nieskuteczności spowodowanej bardzo agresywnym kryciem. Zarówno jedna, jak i druga drużyna przystąpiła do spotkania bardzo skoncentrowana i kryjąc na całym parkiecie. Kiedy więc nie wyprowadzały szybkich kontr, długo i z trudem ustawiały składne akcję, stąd wiele rzutów było oddawanych z nieprzygotowanych pozycji lub w ostatnich sekundach. To spotęgowało słabą skuteczność obu drużyn z gry (Enea AZS i MUKS 32%). Jednak widowisko było wyśmienite, a kibice nie byli zawiedzeni. Wynik do końca spotkania był niepewny.

Trzy kwarty spotkania zakończyły się wynikiem remisowym, poza pierwszą – wygraną przez MUKS 17:16! Jeszcze na półtorej minuty do końca spotkania kapitan Kinga Woźniak celnym rzutem za trzy punkty wyprowadziła akademiczki na 1 punktowe zwycięstwo 47:46. I wszyscy kibice sprzyjający akademiczkom wierzyli, że to zwycięstwo już jest! Jednak zbyt szybki gwizdek sędziowski, przyznający przeciwniczkom 2 rzuty wolne i piłkę z boku (faul niesportowy odgwizdany na Barbarze Miśkiewicz), spowodował, że to gospodynie wyszły na 1 punktowe prowadzenie. Przez 40 sekund akademiczki wybroniły akcję jednak już nie zdołały zdobyć ani jednego punktu.

MUKS Pomarańczarnia Poznań – Enea AZS Poznań 48:47 (17:16,10:10,13:13,8:8)

Enea AZS: Woźniak 12, Stefańczyk 11, Szloser 10, Marciniak 8, Pietraszek 3, Nowicka 3, Banach, Plucińska, Zięmborska, Kotula, Wiśniewska.

MUKS: Miśkiewicz 19, Durak 15, Bednarczyk 4, Szemraj 4, Szarzyska 4, Klatt.

Kolejny mecz Enea AZS gra w środę 18 stycznia o godz. 18.00 z zespołem MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Tekst: ENAE AZS Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter