Koziołki pokonały orły

PTH Koziołki - Orły Oleśnica 7:6 - Poznań 07.01.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
PTH Koziołki - Orły Oleśnica 7:6 - Poznań 07.01.2017 r.

W trzeciej lidze hokeja na lodzie poznańskie Koziołki rozegrały pierwsze spotkanie z Orłami Oleśnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PTH 7:6.

Po pierwszych dwóch tercjach wydawało się, że poznaniacy przegrają. Jednak w połowie trzeciej odsłony gry gospodarze wykorzystali liczebną przewagę i rozpoczęli pogoń, która na 4 minuty 33 sekundy przed końcem spotkania przyniosła remis. Do końca trzeciej tercji obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją, jednak żadnej tak sztuka się nie udała, rozegrać trzeba było więc dogrywkę, w której w niespełna 33 sekundy gola na wagę zwycięstwa zdobyli poznaniacy..

PTH Koziołki Poznań – Orły Oleśnica 7:6 (1:3, 2:2, 3:1 – 1:0)