Nowy biurowiec, nowy parking w centrum Poznania

Autor: irag. Poznań, 8 Grudnia 2016

Blisko 180 samochodów pomieści parking w podziemiach biurowca, który powstał przy ulicy Za Bramką. Parking będzie dostępny dla wszystkich, którzy przyjadą w okolice placu Kolegiackiego, na którym od połowy przyszłego roku parkowanie będzie zabronione.

Na parkingu na placu Kolegiackim może w tej chwili parkować około 60 samochodów. Planowane są tutaj jednak spore zmiany. Zamiast samochodów będą tutaj między innymi ławki i ogródki kawiarniane.

Parking w biurowcu Za Bramką to bardzo ważna część tej inwestycji, ilość miejsc postojowych zwiększy się trzykrotnie – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania – w zamian za 60 miejsc parkingowych, które w ramach rewitalizacji placu Kolegiackiego znikną w połowie przyszłego roku, tutaj będzie dostępne blisko 180 nowych, szerokich i wygodnych stanowisk.

Nowy parking ma trzy poziomy, a 176 miejsc na dwóch poziomach będzie ogólnie dostępna. Do 26 grudnia będziemy mogli parkować tu za darmo. Od nowego roku za pozostawienie tu samochodu będziemy musieli już płacić. Pierwsze 30 minut postoju będzie darmowe, a każda kolejna rozpoczęta godzina będzie nas kosztować około 3,00 złote. Koszt parkowania samochodu osobowego przez całą dobę to 30,00 złotych.

Cała hala garażowa jest monitorowana. Została również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znalazło się również zaplecze dla miłośników jednośladów, którzy zostawiając tu swój rower lub motocykl, mogą skorzystać z pryszniców i zamykanych szatni.

Parking będzie czynny w godzinach od 6:00 do 22:00. W nocy będą mogli z niego korzystać tylko kierowcy, którzy wykupią abonament. Okoliczni mieszkańcy będą mogli wybrać spośród dwóch opcji abonamentu.

Pierwsza, to wykup abonamentu całodobowego na poziomie -3, tam przewidziane jest około 50 miejsc parkingowych – wyjaśnia Grzegorz Michalski prezes Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji – druga opcja, to tzw. na abonamenty nocne tj. obowiązujące po godzinie 17:00, tutaj liczba miejsc może być większa, ponieważ obejmuje dwa poziomy: -1 i -2.

Sam biurowiec, którego parking jest tylko częścią, ma 4 kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa usługowa. Dzisiaj otwarta tu została m. in. restauracja z kuchnią orientalną.

Inwestycja pochłonęła 60.469.400,80 złotych brutto, a kwota pożyczki z europejskiej inicjatywy finansowej JESSICA, przyznanej na ten cel to 37.500.000,00 złotych.

Biurowiec Za Bramką

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, Piotr Frąckowiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.