Koszykarze z Tarnovii liczą na zwycięstwo

2. Liga Koszykówki Mężczyzn - AZS Politechnika Poznań - Tarn  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
2. Liga Koszykówki Mężczyzn - AZS Politechnika Poznań - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Poznań 22.10.2016 r.

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla drużyny Tarnovii Basket. Po serii trzech zwycięstw przyszła seria trzech porażek. I o ile ostatnia z nich, nie jest zaskoczeniem, bo poniesiona na wyjeździe z liderem i jedyną niepokonana drużyną w grupie – Decką Pelplin (82:67), to dwie wcześniejsze z Biofarmem Basket Suchy Las i Treflem II Sopot na pewno przyniosły dużo rozczarowania kibicom i samym zawodnikom.

Gra Tarnovii w całym sezonie, jak i w poszczególnych meczach charakteryzuje się wyjątkowymi wahaniami.

Po dobrych okresach następują słabsze. Ale i na odwrót. Gdy w poprzednią niedziele Tarnovia Basket po 20 minutach prowadziła 37:23 z Treflem II Sopot wydawało się, że pewnie zmierza po czwarte ligowe zwycięstwo. Wystarczyło jednak kilka minut przestoju i Trefl wrócił do gry, a w ostatniej kwarcie wykorzystał kolejne długie fragmenty Tarnovii bez punktów wygrywając ostatecznie 8 punktami (61:69).

Także w Starogardzie Gdańskim, gdzie swoje mecze rozgrywa Decka Pelplin zawodnicy z Tarnowa Podgórnego nie potrafili ustabilizować swojej formy i dyspozycji. Po I kwarcie przegrywali 24:14, by w 5 minut doprowadzić do remisu 24:24. Za chwilę jednak prostymi błędami dawali gospodarzom szanse na łatwe punkty i lider znów zyskiwał przewagę (37:29 po 20 minutach).

W drugiej połowie znów słabszy fragment gry przyjezdnych i przewaga Decki urosła do 17 punktów (61:44). Tarnovia potrafiła zniwelować to do 11 punktów przewagi (61:50 w 29 minucie meczu), ale powtarzał się znany już scenariusz – straty i szybkie oraz łatwe punkty z kontry drużyny z Pelplina. W ostatnich 10 minutach gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Doświadczeni Jakub Dryjański i Karol Dębski wykorzystywali przewagę fizyczną pod koszem, a były zawodnik ekstraklasowej Polpharmy Starogard Gd. Bartosz Sarzało kierował grą kolegów zaliczając w całym meczu 10 asyst.

Tarnovia musi szukać przełamania i kolejne zwycięskiej serii, jeśli chce liczyć się w walce o play-off. Szansa na to już w niedziele, ale do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża będąca „na fali” ekipa Domino Inowrocław. Bilans tej drużyny, to 4 zwycięstwa i 3 porażki, ale ostatnie dwie wygrane nad Politechniką Gdańsk i AZS UMK PBDI Toruń pokazują, że Domino również na poważnie chce walczyć nie tylko o najlepszą ósemkę, ale może i wyżej.

10. kolejka grupy A 2 Ligi Koszykówki Mężczyn Tarnovia Basket zagra u siebie z Domino

Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Czy Tarnovia Basket wygra przed własną publicznością? Mecz odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 16.00 w Hali OSiR w Tarnowie Podgórnym (ul. Nowa 15)