Pogrom w Chorzowie!

Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Maciej Gajos, Wojciech Skaba

Wysokie zwycięstwo zanotowali zawodnicy Kolejorza w meczu 15. kolejki Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Na przerwę poznaniacy schodzili zadowoleni po golach Darko Jevtića i Dawida Kownackiego. W drugiej połowie podopieczni Nenada Bjelicy za sprawą Radosława Majewskiego, Marcina Robaka i Szymona Pawłowskiego strzelili jeszcze trzy bramki i ostatecznie rozbili Ruch 5:0.

Poznaniacy od samego początku wyraźnie przeważali i nie pozwalali za zbyt wiele rywalowi. W 37. minucie w polu karnym doskonale znalazł się Darko Jetić, który umieścił piłkę w bramce. 4 minuty później wynik podwyższył podwyższył Dawid Kownacki. Po przerwie Radosław Majewski (59′) zdobył kolejną bramkę dla Lecha. W 3 minuty po wejściu na boisko Marcin Robak został sfaulowany w polu karnym. Napastnik od razu wziął piłkę i stawił się na jedenastym metrze, gdzie pewnie zdobył czwartą bramkę dla Lecha. W 86 minucie po zagraniu Marcina Robaka w wolne pole do Szymona Pawłowskiego padłą kolejna bramka.

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz, który odbędzie się 20 listopada. Spotkanie ze Śląskiem Wrocław, rozpocznie się o godzinie 18 na Inea Sadionie.