Derby dla Nielby

I Liga Mężczyzn, WKS Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec - Po  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
I Liga Mężczyzn, WKS Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec - Poznań 22.10.2016 r.

W meczu 7. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn WKS Grunwald Poznań przegrał z Nielbą Wągrowiec 26:28 (18:15). Jest to kolejna przegrana wojskowych i ważne zwycięstwo dla  drużyny z Wągrowca.

Pierwszą połowę zdecydowanie lepiej rozegrali wojskowi, którzy po 17 minutach prowadzili 14:8. W drugiej części pierwszej połowy goście systematycznie zaczęli odrabiać straty by na przerwę zejść z 3 punktami straty (18:15).

Po przerwie obraz gry wyraźnie został już zdominowany przez gości, którzy mimo to często byli nękani atakami ligowego beniaminka i mimo, że zdołali bardziej uciec z wynikiem. Zawodnikom Grunwaldu Poznań udało się nawet utrzymać przez chwilę remis (24:24), jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:26.

WKS Grunwald Poznań – Nielba Wągrowiec 26:28 (18:15)