Lech Poznań – Wisła Kraków (relacja na żywo)

18. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Karol L  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W niedzielę w ramach 12 kolejki Ekstraklasy,  Lech Poznań podejmie Wisłę Kraków. Poznaniacy z 15 punktów zajmują 8 miejsce w tabeli. Krakowianie mają 5 punktów mniej i są ostatni w lidze.

Nenad Bjelica na pewno nie będzie mógł skorzystać z nadal kontuzjowanego Nickiego Bille oraz Macieja Makuszewskiego, który w ostatnich dniach nabawił się urazu.

Zapraszamy do relacji na żywo, która rozpocznie się przed godziną 18.

1 - 1

Wisła Kraków

• Podział punktów w Poznaniu po emocjonującym spotkaniu. Wynik sprawiedliwy. Dziękuję za relację zapraszam na kolejne.
  • 94' Koniec meczu. 1:1
  • 93' Niecała minuta do zakończenia meczu.
  • 91' Ależ niefrasobliwość obrony Lecha. Kompletnie zostawiony Paweł Brożek i Gol dla Wisły!
  • 90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty!
  • 90' Wisła przy piłce.
  • 89' Zmiana w Wiśle i Lechu. W Wiśle Cywka za Popovicia, a w Lechu Trałka zastępuje Gajosa.
  • 88' Mecz rozkręcił się na dobre.
  • 87' Strata Kownackiego, w ataku Wisła.
  • 87' Bardzo groźny strzał Jevticia z rzutu wolnego! Piłka nieznacznie obok słupka.
  • 86' Faul na piłkarzu Lecha. Zamiast kartki, sędzia wyciągnął spray.
  • 84' Wymiana ciosów i kontratak Lecha. Spowolnił akcję Maciej Gajos.
  • 82' Akcja już z drugiej strony. Karny? Nie. Na spalonym Majewski.
  • 82' Ależ bilard na polu karnym Lecha. Obrońcy wybijają piłkę.
  • 81' Lechici wysoko pressingiem na połowie rywala.
  • 80' Rafała Boguskiego zastępuje Petar Brlek.
  • 78' Indywidualna akcja Jevticia. Przedryblował rywali jak tyczki, jednak podanie prostopadłe do Kownackiego kompletnie nieudane.
  • 77' Piłkarze Lecha rozgrzali zmarzniętych kibiców na trybunach i nie zamierzają zwalniać tempa. Wisła nie składa broni.
  • 75' 20158 kibiców na Inea Stadionie.
  • 75' Dawid Kownacki zastępuje Marcina Robaka.
  • 74' Małecki spróbował szczęścia. Bramkarz Lecha rozpoczyna kontratak.
  • 73' Dawid Kownacki szykuje się do wejścia.
  • 70' Darko rozgrzał kibiców. Wzmógł się doping na Bułgarskiej.
  • 69' Darko Jevtić kąśliwym strzałem pakuje piłkę do bramki! 1:0
  • 68' Zmiana w ekipie Wisły Kraków. Mateusza Zacharę zastępuje Paweł Brożek.
  • 67' Lechici zaczęli atakować większą liczbą zawodników, jednak dośrodkowanie Kędziory zupełnie nieudane.
  • 64' Efektowna przewrotka Boguskiego. Piłka minęła lewy słupek bramkarza Lecha.
  • 62' Żółta kartka dla Głowackiego.
  • 62' Zmiana. Szymona Pawłowskiego zastępuje Radosław Majewski.
  • 61' Atak Lecha. Wrzutka Pawłowskiego kończy się wybiciem piłki przez obrońcę Wisły.
  • 59' Drużyna Wisły wydaje się bardziej zmotywowana po przerwie. Lech uśpiony.
  • 57' Ostatnia minuta to efektowna przewrotka Małeckiego na środku boiska.
  • 56' Słabe krycie defensorów Lecha kończy się próbą strzału drużyny z Krakowa.
  • 56' Strzał Głowackiego. Putnocky wybija piłkę na aut.
  • 55' Rzut wolny dla Wisły. Bednarek rewanżuje się Ondraskowi.
  • 54' Lech zamknięty na własnej połowie przez drużynę Wisły.
  • 53' Ależ groźne starcie pomiędzy Ondraskiem, a Bednarkiem. Bednarek obolały, ale wraca do gry.
  • 52' Wzmaga się doping kibiców Lecha po nieudanej próbie dośrodkowania Kadara.
  • 51' Skauci Ajaxu Amsterdam oraz Betisu Sevilla na trybunach. Tamas Kadar pod lupą?
  • 50' Jevtić do Pawłowskiego na lewej stronie. Nieudana próba dośrodkowania.
  • 46' Akcja Lecha. Załuska na posterunku.
  • 45' Brak zmian w obydwu drużynach.
  • 45' Zaczynamy drugą połowę.

• Trener Nenad Bjelica z pewnością nie jest zadowolony z wyniku.
  • 45' Koniec pierwszej połowy. 0:0.
  • 44' Rzut wolny. Wrzutka Jevticia do Kędziory. Bramkarz Wisły nie miał problemów z tym strzałem.
  • 43' Płaski strzał Ondraska. Czujny golkiper Lecha broni strzał.
  • 42' Od własnej bramki Putnocky.
  • 42' Piłka trafia do Małeckiego, a ten wywalczył rzut różny.
  • 38' Ostrzeżenie dla obrońców Lecha. Groźny strzał Wisły.
  • 37' Pawłowski spróbował swojego szczęścia. Jednak obok bramki Załuski.
  • 37' Lech przejął inicjatywę. Spokojnie buduje kolejny atak.
  • 35' Faul Nielsena w środkowej strefie boiska.
  • 34' Nieudana kontra Wisły. Lech przejmuje piłkę.
  • 34' Rzut rożny dla Lecha.
  • 33' Przenosimy się na drugą stronę. Rzut wolny dla Lecha.
  • 33' Próba strzału Mączyńskiego. Putnocky łapie piłkę.
  • 32' Piłkarskie szachy na połowie boiska.
  • 30' Chwila dla Lecha na uspokojenie gry.
  • 30' Jović w pole karne. Nielsen na rzut rożny.
  • 29' Wisła zaczyna przeważać.
  • 28' Groźny płaski strzał Patryka Małeckiego. Od bramki Putnocky.
  • 27' Faul Nielsena. Ostatnie ostrzeżenie.
  • 26' Atak Wisły. Ondrasek do Boguskiego i piłka poszybowała wysoko nad bramką.
  • 25' Ponownie Gajos i ponownie Załuska.
  • 24' Gajos wprost w ręce Załuski.
  • 24' Dobry pozycyjny atak Lecha. Rzut rożny.
  • 22' Od bramki bramkarz Lecha.
  • 22' Rzut wolny dla Wisły.
  • 20' Niecelny strzał Patryka Małeckiego.

• Wykorzystując spokój na boisku. Rzut oka na Kocioł.
  • 16' Tempo spadło. Drużyny spokojnie budują swoje akcje.
  • 13' Niesygnalizowany niecelny strzał Gajosa.
  • 10' Faul Kędziory na Małeckim i żółta kartka dla obrońcy Lecha.
  • 9' Poprzeczka po strzale Jevticia!
  • 8' Gra przeniosła się na połowę Lecha. Patryk Małecki spróbował swojego szczęścia jednak uderzył ponad bramką.
  • 6' Ostry faul Krzysztofa Mączyńskiego na Szymonie Pawłowskim. Żółta kartka dla zawodnika Wisły.
  • 5' Ależ okazja Lecha Poznań! Dariusz Formella strzela wprost w Łukasza Załuskę.
  • 4' Zaiskrzyło teraz pomiędzy Tomaszem Kędziorą, a Patrykiem Małeckim. Sędzia udzielił ostrzeżenia.
  • 1' Pierwsze dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego. Jednak niecelne.
  • 0' Sędzia dzisiejszego spotkania - Jarosław Przybył zagwizdał po raz pierwszy. Zapinamy pasy i zaczynamy!
  • 17:59 Losowanie wygrał Lech. Zacznie drużyna z Krakowa.
  • 17:55 Kibice obu drużyn zameldowali się już na swoich miejscach bardzo serdecznie się pozdrawiając.
  • 17:46

A na murawie.. takie atrakcje
  • 17:45

Stadion powoli się zapełnia. Około 20 000 uprawnionych kibiców do wejścia.
  • 17:37

A oto dzisiejszy bohater. Symbol Kolejorza - Lokomotywa.
  • 17:34 Dzień dobry! Dziś wielkie święto przy Bułgarskiej. Mamy nadzieję, że piłkarze dostosują się do święta i stworzą prawdziwe piłkarskie widowisko.