WKS Grunwald znów triumfuje

WKS Grunwald Poznań-Sokół Browar Kościerzyna  Foto: Ewelina Jaśkowiak

W drugiej kolejce pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn WKS Grunwald pokonał Sokół Browar Kościerzynę 29:28 (14:11)

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań. Podopieczni Rafała Walczaka wygrali z Sokołem Browar Kościerzyna 29:28 (14:11). Do meczu oba zespoły przystępowały z dorobkiem 2 punktów po 2 kolejkach. Zarówno poznaniacy jak i zawodnicy z Kościerzyny wygrali swoje mecze z GKSem Żukowo.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po bramkach Jasowicza i Reichela wyszli na prowadzenie 2:0. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli i po chwili kapitan Wojskowych, Łukasz Wachowiak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 3:2. Kolejne minuty spotkania to walka bramka za bramkę. Dopiero koło 25 minuty spotkanie poznaniacy wypracowali sobie 3 bramkowe prowadzenie i na przerwę schodzili przy wyniku 14:11.

Druga połowa miała podobny przebieg co pierwsza. Szczypiorniści Grunwaldu starali się kontrolować przebieg rywalizacji i nie pozwalali rywalom na zbytnie zbliżenie się. W 56 minucie gospodarze prowadzili już 29:25 i wydawało się, że nic złego nie może ich spotkać. Jednak w poczynania poznaniaków wkradło się rozprężenie i strzelecka niemoc. Przyjezdnym jednak nie wystarczyło już czasu na odwrócenie losów rywalizacji i przegrali 29:28.

Na słowa uznania w drużynie z Poznania zasługują bramkarz Filip Tarko oraz kapitan Łukasz Wachowiak zdobywca 10 bramek dzisiejszego wieczoru.

WKS GRUNWALD POZNAŃ – SOKÓŁ BROWAR KOŚCIERZYNA 29:28 (14:11)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Piotr Wenta – Łukasz Wachowiak 10, Filip Kurek, Krzysztof Westwal 1, Michał Majewski, Mateusz Lubiewski 2, Krzysztof Martyński 1, Piotr Nowicki 2, Tomasz Gintowt 1, Arkadiusz Guraj 2, Patryk Piechowiak, Kacper Łyszczarz 3, Aleksander Pawłowski 3, Robert Fogler 4.